POSLEDNÍ ČLÁNKY

ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL, KTERÁ UPOZORŇUJE NA DŮLEŽITOST OCHRANY VODNÍCH ZDROJŮ PO CELÉM SVĚTE

Atelier Swarovski s radostí představuje svou nejnovější charitativní kolekci, je inspirována vodou a výtěžek z jejího prodeje poputuje na ochranu vodních zdrojů. Kolekce byla uvedena při příležitosti světového dne vody (22. března) a peníze získané jejím prodejem budou sloužit k financování programu Swarovski Waterschool.

ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


Mintos novinky | Cashback kampaň | Ocenění


4.díl - Jak efektivně zhodnotit peníze | Mintos po necelém roce investování


ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


Mintos novinky | Cashback kampaň | Ocenění


4.díl - Jak efektivně zhodnotit peníze | Mintos po necelém roce investování


BVLGARI | ICON OF THE ICONS


921 Móda

INTIMISSIMI podprsenky k dispozici až do velikosti F!


636 Móda

CARTIER | SLAVNOSTNÍ VEČEŘE PAŘÍŽ


694 Móda

RADOST, LÁSKA A PENÍZE NEJSOU JEN PRO VYVOLENÉ!

 

editorialVěřím, že radost, láska a peníze nejsou jen pro vyvolené. Každý z Vás má žít život takový jaký má, nikoliv život, který mu někdo určí. Sám ze svých zkušeností Vím, že radost a štěstí Vám mohou přinést peníze – opačně to ale nefunguje. Proto se musíte dokonale poznat a svá rozhodnutí pak dělat s citem a ohledem na sebe samé a své okolí.

Náš magazín Vám pomůže naučit se přemýšlet jako úspěšní lidé, s kterými pro Vás děláme rozhovory. Namotivujeme Vás k těm správným krokům ve Vašem životě a pokud budete klopýtat, podržíme Vás společně s lidmi, které máme okolo sebe, ať už jde o úžasné redaktory, kteří pro nás píší z přesvědčení, což je úžasné nebo o naše partnery, díky kterým Vám můžeme zajistit kvalitní služby či vzdělání.

Jsme silní díky Vám, a proto Vám nikdy nelžeme a záleží nám na každém z Vás. Ostatně, přečtěte si naše reference a pochopíte, že na věku nezáleží. Dnes je otevřená doba plná nových možností a ať již chcete podnikat, a nebo jen dělat to, co Vás baví, jsme tu pro Vás a věřím, že Vám dodáme tu správnou šťávu do Vašich kroků. A toto je náš cíl.

 

Bc. Petr Šafránek

Šéfredaktor, jednatel, vizionář

Jana DičkováJana Švecová (Dičková)

I přes svůj nízký věk a pouze se střední školou se dokázala prosadit ve velkém světě businessu.

Má za sebou 12 let zkušeností z oblasti automobilismu, marketingu, hotelnictví, event managementu, ale i umění.

Po kariéře ve velkých nadnárodních společnostech zakotvila v oblasti event managementu a nyní působí jako Executive Director a Senior Event Manager v přední eventové agentuře a marketing Manager ve společnosti svého přítele.

Ve volném čase podporuje kulturní dění v obci kde žije – vede pěvecký soubor, tančí , podporuje kulturní akce a moderuje. Se svým přítelem tráví většinu času v sedle motocyklu.

V současné době pracuje z domova, pomáhá v businessu svému partnerovi  a stále hledá nové projekty, které by ji posunuly dál.

Jana je tím pravým člověkem, který Vám poradí jak se postavit na vlastní nohy, jak bez zkušeností prorazit ve světě businessu, či jak se vyrovnat s různými situacemi a emocemi na pracovišti.

 

 

Úvodní slovo

Dívám se z okna svého domu do krásné lipové aleje, u nohou mi leží mí milovaní psi, sedím za jídelním stolem - sleduji facebook, příchozí e-maily dvou společností, procházím zadání do výběrového řízení na organizaci plesu, píšu tyto řádky -  a přemýšlím, že ještě musím stihnout rozepsat další skladbu pro svůj pěvecký soubor a zařídit reklamu na hodiny Zumby.

Zdálo by se, že jsem již skoro zapomněla na každodenní shon – ranní vstávání, cesta do Prahy autem, pak tramvají, uvězněna celý den v kanceláři v business oděvu a večer klasický shon – uvařit večeři, připravit se na druhý den a postarat se o zvířata.

Dnes už si asi takový život neumím představit, přemýšlím, jaký plat bych vlastně požadovala, aby mi finance vynahradili ztrátu osobního času na rodinu, blízké a koníčky.

A přitom tomu není tak dlouho, co jsem v kanceláři trávila 12 hodin denně a neměla jsem ani čas odpovědět na telefonát mého přítele nebo maminky.

 A co mě dokázalo přimět ke změně? Asi to, že jsem tak dlouho neměla čas kvůli práci se sejít s vlastní sestrou, až jednoho dne odešla navždy. A pokaždé když na ní pomyslím, vybaví se mi jen, že jsem byla ta sestra, co neměla čas. Proto jsem si řekla, že toto již nedopustím.

 

Je opravdu v Čechách nutné kariéře obětovat a podřídit všechno? Je opravdu tak těžké sehnat si práci svých snů s úžasným výdělkem aniž bych nepodřídila práci i své soukromí?

Odpovím, že je i není. Vše záleží jen na Vás. Možná tomu nebudete věřit, ale je tomu tak. I u mne se střídala období, kdy jsem byla bez práce a přemýšlela, zda vyjdu s penězi s obdobím, kdy jsem se pohybovala ve společenských kruzích a byla na pomyslném vrcholu kariéry.

Ze statistik vyplývá, že u nás jsou opravdu zaměstnanci nuceni pracovat déle než v jiných zemích Evropy.

A jak tuto situaci stabilizovat? Odpověď opět musíme hledat sami v sobě. Opravdu si myslíte, že když práci podřídíte vše a budete mít nejlepší výsledky, povýšíte, všichni si všimnou vašich kvalit a budete se mít prostě skvěle?

Omyl. Naopak. Upřímně se zamyslete -  kolikrát jste se na pracovišti setkali s tím, že Váš kolega, který se Vám nejevil zdaleka tak schopným, jak o sobě tvrdil, nakonec povýšil a vy jste opět zůstali jen jedním mravencem mezi tisíci v celém mraveništi?

Problém je v tom, že spousta z nás stále podceňuje umění sebeprezentace. Můžete být nejschopnější ve společnosti, ale jak se o tom někdo dozví, když se za celý den neodlepíte od obrazovky počítače?

Úspěch většiny vrcholových manažerů tkví v tom, že naprosto dokonale ovládají umění sebeprezentace, diplomacie a networkingu.

Místo toho aby trávili denně 12 hodin u počítače chodí mezi kolegy a tím se prezentují. Zatímco vy během přípravy prezentace pozřete 4 rohlíky s uherákem, oni konverzují na obědě s generálním ředitelem.

Zatímco vy po práci ihned pospícháte domů za rodinou, oni jdou na drink s kolegy z jiného oddělení, kde se seznámí s velmi vlivnými kolegy.

Bohužel my Češi toto stále považujeme za něco nepřípustného, vtíravého a proto je nám to některým proti srsti, v zahraničí se tomu říká networking a funguje to skvěle.

Jak pravdivé je přísloví „O kom se nemluví, jako by nebyl“.

Netvrdím, že musíme každého v práci plácat po zádech a denně se opíjet s kolegy v baru, ale vyhraďte si alespoň občas na tyto aktivity čas.

Pokud se totiž vedení rozhoduje, koho povýší na důležitou pozici, vždy se rozhodnou jednat na základě doporučení kolegů nebo na základě spíše osobních sympatií a nikoli schopností.

Vzpomínám si, jak jsem v jedné společnosti trávila každý den minimálně 12 hodin. Chodila jsem do kanceláře jako první, odcházela jako poslední a ještě pracovala o víkendech. Toto tempo přerušila až má náhlá hospitalizace. Od té doby jsem si prostě předsevzala, že budu každý den odcházet po 18. hodině.

K mému překvapení, jsem práci stihla a dokonce pokud potřeboval můj nadřízený s něčím pomoci, řekl mi: „Vím, že je už po osmnácté hodině, ale opravdu by mi pomohlo, kdybys ještě 15 minut zůstala a dořešili jsme jeden  problém“. Ten samý člověk se ještě před měsícem nepozastavoval nad tím, že jsem ještě ve 22 hodin v kanceláři a neváhal mi na stůl hodit další stoh dokumentace ke kontrole.

Chci tím říci, že je plně ve Vaší moci, kolik chcete kariéře obětovat. 

Celý rok jsem se trápila v práci, která mne nenaplňovala a navíc jsem musela pracovat v nehezkém prostředí. To se postupně odrazilo nejen na problémech s partnerem ale také na zdraví.

Nakonec jsem udělala rázný krok a i přesto, že jsem neměla jiné zaměstnání jsem poměr ukončila.

Dala jsem si jasné předsevzetí – že chci práci ve zdravém a hezkém prostředí, na částečný úvazek a v oboru, který mne zajímal. Dokonce jsem si toto zapsala na kus papíru.

Rozhodla jsem se podruhé napsat do společnosti, která mne předtím odmítla – a k mému překvapení – mne ihned přijali. Od té doby už funguji pouze na IČO a užívám si své svobody a volného času a hlavně toho, že svůj čas i kariéru si řídím sama.

Má rada tedy zní:

Pokud chcete svou vysněnou kariéru, začněte svůj sen realizovat! Myslete a chovejte se, jako byste tuto kariéru a peníze již měli a nebojte se, pokud se tato změna ve Vašem myšlení projeví zpočátku negativně. Je to ale naprosto normální. Něco starého totiž musí skončit, aby mohlo začít něco mnohem lepšího!

 

Autor: Jana Švecová

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.