POSLEDNÍ ČLÁNKY

ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL, KTERÁ UPOZORŇUJE NA DŮLEŽITOST OCHRANY VODNÍCH ZDROJŮ PO CELÉM SVĚTE

Atelier Swarovski s radostí představuje svou nejnovější charitativní kolekci, je inspirována vodou a výtěžek z jejího prodeje poputuje na ochranu vodních zdrojů. Kolekce byla uvedena při příležitosti světového dne vody (22. března) a peníze získané jejím prodejem budou sloužit k financování programu Swarovski Waterschool.

ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


Mintos novinky | Cashback kampaň | Ocenění


4.díl - Jak efektivně zhodnotit peníze | Mintos po necelém roce investování


ATELIER SWAROVSKI PŘEDSTAVUJE KOLEKCI WATERSCHOOL


Mintos novinky | Cashback kampaň | Ocenění


4.díl - Jak efektivně zhodnotit peníze | Mintos po necelém roce investování


BVLGARI | ICON OF THE ICONS


348 Móda

INTIMISSIMI podprsenky k dispozici až do velikosti F!


324 Móda

CARTIER | SLAVNOSTNÍ VEČEŘE PAŘÍŽ


350 Móda

RADOST, LÁSKA A PENÍZE NEJSOU JEN PRO VYVOLENÉ!

 

editorialVěřím, že radost, láska a peníze nejsou jen pro vyvolené. Každý z Vás má žít život takový jaký má, nikoliv život, který mu někdo určí. Sám ze svých zkušeností Vím, že radost a štěstí Vám mohou přinést peníze – opačně to ale nefunguje. Proto se musíte dokonale poznat a svá rozhodnutí pak dělat s citem a ohledem na sebe samé a své okolí.

Náš magazín Vám pomůže naučit se přemýšlet jako úspěšní lidé, s kterými pro Vás děláme rozhovory. Namotivujeme Vás k těm správným krokům ve Vašem životě a pokud budete klopýtat, podržíme Vás společně s lidmi, které máme okolo sebe, ať už jde o úžasné redaktory, kteří pro nás píší z přesvědčení, což je úžasné nebo o naše partnery, díky kterým Vám můžeme zajistit kvalitní služby či vzdělání.

Jsme silní díky Vám, a proto Vám nikdy nelžeme a záleží nám na každém z Vás. Ostatně, přečtěte si naše reference a pochopíte, že na věku nezáleží. Dnes je otevřená doba plná nových možností a ať již chcete podnikat, a nebo jen dělat to, co Vás baví, jsme tu pro Vás a věřím, že Vám dodáme tu správnou šťávu do Vašich kroků. A toto je náš cíl.

 

Bc. Petr Šafránek

Šéfredaktor, jednatel, vizionář

Jan OrnaVážení čtenáři,

Svým odhodláním a přístupem se mu podařilo oživit fenomén, který ani nebyl v České republice zažitý. Představuji Vám sympatického podnikatele, který i přes zaměstnanecký poměr dokáže úspěšně vést svou firmu Arcadehry.cz, pana Jana Ornu. Z jeho herní arény v Červeném Újezdě se 140 herními automaty se nám po příjemně stráveném odpoledni opravdu nechtělo. 

O projektu Arcadehry.cz slovy Jana Orny

V našem sídle v Červeném Újezdě se snažíme znovu vytvořit arkádový trh, který sám o sobě v Čechách vlastně nikdy neexistoval. Vracíme tak život starým arkádovým automatům jako takovým v jejich unikátní podobě herních kabinetů, protože si myslíme, že by neměly zůstat jen jako software na domácích počítačích. Vybudovali jsme tedy funkční muzeum a tím, že se k nám lidé chodí bavit, můžeme automaty stále udržovat v provozu. A že se nám naše úsilí vyplácí, ukazuje i naše prvenství v Evropě a dokonce jsme i v první desítce arkádových muzeí zemí západního světa včetně USA. Jezdí za námi tedy i nadšenci nejen z ČR. Veřejnost si u nás může zahrát za 150Kč (hry na automatech jsou pak již zdarma) v pátek od 12:00 do 20:00, sobotu a neděli od 10:00 do 19:00.

Rozhovor s Janem Ornou

1) Jaká byla Vaše životní cesta až dosud?

Hned po škole jsem nastoupil do rodinné firmy, která se zabývá pronájmem vlastních nemovitostí, a nyní v ní pracuji již 16 let. Nikdy jsem neočekával, že bych mohl vydržet tak dlouho na jednom místě, ale je to tak. Ve volném čase jsem se zabýval různými aktivitami, žádná z nich pro mě nebyla výdělečná.

Zlom přišel až ve chvíli, kdy jsem založil rodinu a chtěl jsem se realizovat v projektu, který bude fungovat a hlavně mě bude bavit. Vzpomněl jsem si, že jsem už jako malý kluk sbíral staré hry na počítačové konzole a tato láska ve mě vyrostla až do té podoby, že jsem začal sbírat automaty. Nejdřív jeden, tři, deset, až nebylo přes automaty v garáži k hnutí (úsměv). Za cíl jsem měl pouze, že se projekt musí uživit sám. Příklad ze zahraničí jsem si brát nemohl, protože tam arkádové herny provozují firmy, které kdysi tyto automaty vyráběly a nyní již dělají něco jiného. Herny tak mají pouze jako reklamu a jejich výdělek je příliš nezajímá. Takové zázemí jsme my neměli a tak jsme museli přijít na jiný způsob.

V tu dobu se objevil stávající objekt ve vlastnictví naší rodinné firmy u hradu v Červeném Újezdě, který byl bez využití a již tři roky zde jen stál a chátral. Pustili jsme se tedy do přestavby a vymysleli jsme koncept, včetně denního vstupného. Můj původní odhad návratu investice za tři až pět let se ukázal jako příjemně mylný, v plusu jsme byli už po jednom roce a dokonce jsme začali generovat zisk, který jsme okamžitě použili na nákup nových strojů a na jejich údržbu. Nyní jsme již třetím rokem plně finančně samostatní, celý projekt se živí sám a je stále v růstovém potenciálu.

Aréna 06

2) Jaké byly Vaše začátky?

Zafungovala u mě věta pana Klause, který pronesl, že trh si vždy najde cestu. Sbíral jsem sice automaty, ale stále nevěděl jakým způsobem projekt uchopit. Jednoho dne mi zavolal člověk z filmové produkce, že pořádají velkou retro akci pro známou počítačovou firmu a doslechl se, že bych mu mohl mou sbírku půjčit. Pochopitelně jsem se o svou sbírku bál, tak jsem ho začal slušně odmítat a v tom přišel ten zlomový okamžik, kdy mi řekl, že nemyslel půjčení zadarmo, ale že pro mou sbírku pošle dodávku a že zaplatí půjčovné. Hned jsem pochopil své možnosti a rychle si založil firmu na půjčování automatů na firemní akce, tím to celé začalo. Udělali jsme web, na který nám lidé psali, ať jim dáme možnost si také zahrát a my se stále ptali sami sebe "Jak?". V tom nám přišel do cesty onen objekt. Zkrátka trh si našel cestu sám.

3) Jak se v ČR dají sehnat nové stroje do sbírky?

Velmi špatně. Buď přes inzerát, a nebo si vzpomene některý z našich přívrženců, že jeho kamarád má někde ve stodole nebo na půdě starý automat. Všeobecně je, ale Evropa již vybraná a také je zde mnoho lidí, kteří chtějí mít podobnou věc doma. Jedinou možností pak zbývají internetová fóra a aukce.

Aréna 05

4) Co byl impulz k tomu začít podnikat?

Zejména rodina, chtěl jsem dosáhnout něčeho víc a zbavit se nejistoty zaměstnaneckého poměru. Navíc pokud jste zaměstnanec, vše co ve firmě necháte je firmy, veškeré Vaše know-how, Vaše plány na papíře - nepatří Vám dokonce tam ani tužka. V případě, že by všechno okolo krachlo, máte potom něco svého, co Vám nikdo vzít nemůže. Na úkor toho máte pak méně času na vše, ale můj názor je, že dokud jsme zdraví, tak bychom se měli doslova strhnout.  

5) Věděl jste vždy, že budete podnikat?

Jsem o tom přesvědčen již od páté třídy, kdy padnul režim. Viděl jsem se v postech různých firem, které sám vlastním. Dokonce jsem vystudoval střední podnikatelskou školu za vidinou, že ze mě bude velký podnikatel. Kupodivu stejně bylo potřeba projít si vším od píky (smích). Všechny tyhle zkušenosti se Vám vyplatí a myslím si, že je potom člověk i trošku skromný a vděčný za každý úspěch.

Hrad Červený Újezd

6) Co byl Váš cíl v době, kdy jste začínal s podnikáním?

Mám kamaráda velkého workoholika Zdeňka Košárka, který si již za mládí stanovil metu a vždy říkal "Jsem ochoten pracovat do 50ti jako šílenec, ale pak se prací budu už jen bavit". Tak v 50ti prodal všechny svoje firmy a dnes už se zabývá jen věcmi, které ho baví a to je především jeho garáž a oprava starých "amerik". 

Já bych rád šel v jeho šlépějích.

7) Měl jste strach?

Měl. Věděl jsem, že když se mi můj projekt nepodaří, přijdu o svou sbírku, která mě stála 10 let života. 

Aréna 01

8) Plánujete nějaký budoucí rozvoj?

Chceme dále pokračovat v růstu. Jelikož máme z technických důvodů otevřeno pouze od března do listopadu, máme letos v plánu úpravu arény na zimní provoz. Dále nás zajímá myšlenka tzv. barcade, což je spojení obyčejného baru s arkádovými hrami, které máme kapacitu např. každý měsíc měnit za jiné a servisovat je. Do budoucna bychom rádi měli pobočku v Brně, ale na to potřebujeme najít vhodné partnery.

9) Jaké vlastnosti by podle Vás měl/neměl mít začínající podnikatel?

Měl by být "zabejčený" do svého projektu a obklopovat se pozitivními lidmi. Svou snahu by neměl vzdávat, když se např. první rok nebude dařit podle jeho představ.

10) Jak nejlépe byste popsal svou povahu?

Díky organizačním schopnostem jsem se obklopil správnými lidmi, to provází úspěch všech projektů, kterými jsem se zabýval, takže bych vypíchl zejména toto.

11) Co je podle Vás štěstí?

Když svět kolem Vás, Vás ovlivňuje méně než Vy svět a když jen nestojíte a nečekáte, co Vám spadne na hlavu.

12) Co činí šťastnými Vás?

Když mohu být s dětmi a k tomu se nám dobře ekonomicky daří.

13) Co je Váš největší životní úspěch?

Zažil jsem jich se svými projekty již celou řadu, ArcadeHry jsou na vzestupu, mám zdravé děti a klidné manželství. Když to zůstane alespoň takhle, tak je to nejúspěšnější období právě stav, který zažívám dnes.

  

14) Jaké je Vaše životní motto?

Svět je plný příležitostí a je jen na nás, za který konec provazu začneme tahat. Vidím svět jako obrovskou lavinu příležitostí.

15) Jaký je Váš vzkaz pro naše čtenáře/začínající podnikatele?

Vezměte si příklad z nás, začínali jsme s něčím co už ani nikdo neví co je, nikdo to nezná ani nehledá, nikdo nám nevěřil, všichni nás považovali za blázny a? Podařilo se.

Musíte jít trhu naproti, být vidět, a když nevíte, tak chvilku počkejte, z kterého směru se zvedne ohlas, tím se vydejte. Nikdy netlačte podnikání do extrému.

Nespoléhejte na to, že za Vás Váš projekt roztlačí zaměstnanci, obchodní partner, slevové portály nebo média. V první řadě musíte být nejlepší Vy sami, musíte vybrousit svůj produkt jako diamant a být připraveni ho 24 hodin denně obhajovat a vysvětlovat. Pokud nebudete ochotni přijmout tuto výzvu, půjde Vám to mnohem pomaleji. Předveďte i Vy, že Vaše myšlenka je správná.

Kontakt: 

Arcadehry.cz

Autor: Bc. Petr Šafránek

Pokud se domníváte, že bychom měli napsat i o Vás, dejte nám o sobě vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.