• Hennessy Exclusive

Značka Hennessy připravila novou limitovanou kolekci, která vznikla ve spolupráci s uznávaným britským designérem, Tomem Dixonem. Výsledkem je moderní podoba skvostu mezi jantarovými nápoji, koňaku Hennessy X.O. Tento sběratelský klenot vzdává hold tradici uznávané a oblíbené značky, která kráčí ruku v ruce s inovativním přístupem a aktuálními trendy. Výsledkem je unikátní směs stovky eaux-de-vie ukrytá v oslnivé fazetované měděné karafě a dárkové krabici z matného kovu.

TOM DIXON

Tom Dixon je průkopníkem ve světě moderního designu, jeho výtvory jsou velmi oblíbené a vysoce originální. Neotřelý způsob navrhování a výroby bytového vybavení i vize „iluminace a vybavení budoucnosti“, které jsou tomuto umělci vlastní, daly vzniknout neopakovatelným dílům. Za zmínku jistě stojí osvětlení Mirror Ball, Copper Shade a Beat Light nebo křeslo Wingback Chair. Netradiční kousky jsou součástí stálých sbírek světových muzeí jako je Victoria & Albert Museum v Londýně, Muzeum moderního umění v New Yorku a Tokyu či pařížské Centre Pompidou. Během své umělecké dráhy získal mnohá ocenění a je držitelem Řádu britského impéria.

Jako umělec samouk využívá Tom Dixon ve svém díle široké spektrum vlastních zážitků. Běžně známé předměty získávají v jeho rukou zcela nový rozměr. Navzdory modernímu nádechu je Dixonovo dílo pevně zakotvené ve smyslu kontinuity. „Podle mého názoru se musí skutečný inovátor povznést nad přítomnost a hledat propojení mezi různými světy“, říká Tom Dixon. „Vnímám jasnou hranici mezi módními objekty a těmi, které mají nadčasovou hodnotu. Nadčasová díla inklinují k prověřeným hodnotám, ale jsou zpracovány nevídanou formou“.

V tomto duchu kráčí i limitovaná edice Hennessy X.O Exclusive Collection by Tom Dixon, která oslavuje dlouhou historii koňaku, zároveň však posouvá jeho designovou podobu na novou úroveň.

HENNESSY X.O BY TOM DIXON

Nová limitovaná edice představuje jedinečné a neotřelé ztvárnění klasické karafy Hennessy, které je výjimečnou a harmonickou studií hry světla a hmoty, tvaru a povrchu. „Karafa na koňak Hennessy X.O je nadčasový objekt, jež jsem se rozhodl přepracovat originálním a moderním způsobem“, vysvětluje Tom Dixon.

Karafa rozhodně nezapomíná na bohatou tradici, zároveň ale dává prostor i současným technikám. Prostřednictvím efektu úchvatné vizuální mozaiky vzdává autor hold více než stovce jedinečných eaux-de-vie, jejichž smísením vzniká koňak Hennessy X.O. Jako moderní mozaika s mnohonásobnými světelnými odlesky na luxusní fazetované mědi hlásá karafa své poselství
o bohaté povaze a ušlechtilosti koňaku.

Mou inspirací se stal charakter vzácných surovin, především křišťálů, které se nachází v londýnském geologickém muzeu“ , říká Dixon. „Domnívám se, že ty nejlepší návrhy vznikají, pokud rozvíjíte již prověřené myšlenky. Jednotlivé vrstvy myšlenek by se pak měly spojit v jeden souvislý celek“. V rukou tohoto mistra získal koňak Hennessy X.O zcela novou tvář, stále je však na první pohled snadno identifikovatelný.

Limitovaná edice Hennessy X.O Exclusive Collection by Tom Dixon je nádherným sběratelským kouskem. Je jako živoucí měděný drahokam skrývající se ve fazetovaném dárkovém pouzdru, které značka Hennessy vůbec poprvé vyrobila z matného kovu.

Limitovaná edice Hennessy X.O Exclusive Collection by Tom Dixon bude v prodeji od března 2014 ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Doporučená maloobchodní prodejní cena je 4.900 Kč.

O koňaku Hennessy X.O

Koňak Hennessy X.O („extra old“) vytvořil v roce 1870 Maurice Hennessy pro blízký okruh svých přátel. Tento počin byl prvopočátkem zcela nového rázu koňaku, který je robustní, bohatý
a časem neztrácí nic na své unikátnosti.

Koňak Hennessy X.O má typickou temně jantarovou barvu v důsledku dlouhého stárnutí ve speciálně vybraných sudech. Je komplexní, pestrou směsí přibližně stovky eaux-de-vie. Svou chuť odhaluje velmi pomalu, prostřednictvím velkorysých, oblých tónů koření a černého pepře, které vyvažují nóty suchého a kandovaného ovoce.

Ačkoli jedinečná kvalita koňaku Hennessy X.O zůstává od jeho zrození neměnná, dodnes dokáže překvapovat znalce a milovníky koňaku na celém světě, ať už si jej vychutnávají neředěný, na ledě či s douškem perlivé i neperlivé vody.


O značce Hennessy

Jedinečná značka koňaku Hennessy se zrodila v roce 1765 ve francouzském městě Cognac. Výjimečnost značky Hennessy pochází ze „sklepů zakladatele“, zbudovaných roku 1774 Richardem Hennessym pro uchování nejvzácnějších eaux-de-vie. Od té doby se rozšířila na pět kontinentů, zabydlela se v různých kulturách a stala se známou tisíce mil od svého původního domova. Značka se stala ikonou, symbolem a hlasatelem kultivovanosti a elegance. Již více než 2 a půl století vyrábí značka na stejném místě s tou samou pečlivostí výrobek, který je oceňován na celém světě. Ačkoli Hennessy zůstává věrný své minulosti, umí jít s dobou. Eaux-de-vie střežené po sedm generací rodinou Fillioux zaručuje autentický styl Hennessy. Hennessy ovládá světově nejpozoruhodnější
a nejvýznamnější zásobu eaux-de-vie, včetně eaux-de-vie označených datem 1800!

 

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je přísně zakázán. 

Autor: Redakce

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.