• 04

Český trh s vínem se nově rozrůstá o italskou značku Boroli. Jejím celosvětovým distributorem je od jara letošního roku divize Estates & Wines spadající pod Moët Hennessy, která tato oblíbená vína aktuálně přináší i k nám. Vína budou k dostání ve specializovaných prodejnách, e-shopech, vybraných restauracích nebo přímo u českého distributora, společnosti Moët Hennessy CZECH REPUBLIC.

Za vínem Boroli stojí rodina Boroli pocházející z italského kraje Piemonte, která od poloviny 19. století proslula svými podnikatelskými aktivitami v segmentu textilního a vydavatelského průmyslu. V novém tisíciletí se prostřednictvím třetího ze 4 bratrů jménem Achille, začala věnovat také vinařství.

Ačkoliv je produkce vína náročnou činností podléhající nepředvídatelným vlivům, představuje pro rodinu jakýsi návrat k přírodě a odklon od hektičnosti moderního světa. Klíčovým jmenovatelem vinařské produkce značky Boroli je za každých okolností kvalita, ať už se týká technologického procesu výroby či produktu samotného.

Součástí vinařství Boroli je také restaurace Locanda del Pilone, oceněná prestižní michelinskou hvězdou. Tento podnik využívá skvělý potenciál vín Boroli pro gastronomii a food pairing. Nejtypičtějším lokálním snoubením lahodných pokrmů s vínem je osvědčená kombinace vína Barolo s lanýži.

V České republice můžete aktuálně vychutnat 3 produkty z portfolia značky Boroli. Víno Quattro Fratteli je vyrobeno z hroznů odrůdy Barbera a vyznačuje se intenzivní rubínově rudou barvou i výraznou chutí. Víno Barolo vzniká z ušlechtilé odrůdy italského severu Nebbiolo a zaujme granátovým odstínem, elegantním buketem i výraznou strukturou. Víno Barolo Villero pochází z historické vinice Villero v oblasti Castiglione Falletto. Má tmavě rubínovou barvu s granátovými odlesky, silný buket a jemnou, ale intenzivní chuť.


Doporučené maloobchodní prodejní ceny vína Boroli:

Quattro Fratteli 350 Kč
Barolo 950 Kč
Barolo Villero 1 450 Kč

 

  • 01Quattro Fratelli-Barbera-RED
  • 02Barolo-BLACK
  • 03Villero-BLACK
  • 04
  • 05vinice
  

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je přísně zakázán.

 

Autor: Redakce

 

 

Autor: Kristýna Šafránková
O autorovi