FDC1Hennessy Fine de Cognac - výjimečná kompozice pro každou příležitost

Koňak Hennessy si již více než 2 století nachází své místo hluboko v srdcích milovníků tohoto zlatavého moku. Od roku 1800 si pečlivě, z generace na generaci předávají tradiční znalosti o jeho výrobě master blenders. Uchovávají tak tajemství této neodolatelné směsi pro budoucí pokolení. Hennessy je v každé své podobě požitkem pro všechny smysly. Vyzkoušejte třeba Hennessy Fine de Cognac zkomponovaný z 50-60 eaux-de-vie, které zrají ve středně starých sudech. Dlouhé zrání v tomto typu sudů koňaku umožňuje uchovat si lehký, ovocně-květový charakter pocházející z hroznů samotných. Nový blend je tak ještě výraznější a bohatší a dokonale se projeví při různých způsobech podávání: samostatně, na ledu, ředěný vodou nebo v koktejlech. Žhavou novinkou je autorský koktejl Take your Thyme, který Vás zaujme nejen vynikající chutí, ale i snadnou přípravou.

Hennessy Fine de Cognac se představuje

Hennessy Fine de Cognac, který se vyrábí od roku 2002, je reinterpretací oblíbené tradice z oblasti Charentais, které se říká' ,fine a l'eau' (koňak s vodou podávaný jako aperitiv). Tento originální koňak značka Hennessy oživila v duchu dobových zvyklostí. Zrodil se ze směsi eaux-de-vie speciálně vybraných pro svou ušlechtilost v kombinaci s ambicióznějším přístupem k procesu zrání.

 

VÝBĚR: Ty nejsvěžejší eaux-de-vie s prostorným projevem na patře

Eaux-de-vie jsou vybírány v nejranější fázi vývoje na základě jejich potenciálu vyzrát do plného projevu. Volí se pouze eaux-de-vie, které si dokážou uchovat svůj impulzivní charakter. Musí být dostatečně lehké a čisté, aby výsledný blend působil mladě a svěže.

 

ZRÁNÍ: Kombinace sudů z mladého i starého dřeva

Během zrání se používají sudy, v nichž předtím 'pracovaly' minimálně 3-4 eaux-de-vie. Dřevo 'stmelí' všechny složky a umocní harmonický dojem. Projeví se akcenty delikátního nugátu, lískového oříšku a tlumené tóny ovoce.

FDC2

MÍCHÁNÍ:

Základem tohoto osvěžujícího a moderního koňaku je směs ušlechtilých a elegantních eaux-de-vie vybraných z celé řady ročníků. Celkem se jedná o 50 až 60 eaux-de-vie stáří minimálně 2 let. Tato nekompromisní směs přináší svěžest a intenzitu na straně jedné a texturu hladkou jako kašmír na straně druhé...navíc v kombinaci s dlouhou koncovkou.


BARVA:

Teplá a světle jantarová.


AROMA:

Intenzivní a přímočaré, evokující nugát a lískový oříšek. Teplé a vstřícné, delikátní i vytříbené.

FDC3

CHUŤ:

Ústředním motivem charakteru koňaku jsou aromatické tóny společně s akcenty kávové makronky - to vše jako by bylo zabalené do měkoučkého kašmíru. Celé struktuře propůjčují komplexnost jemné nóty citrusového ovoce, bergamotu a kandovaného pomeranče, které přetrvají až do samého konce.


Hennessy Fine de Cognac seženete u vybraných maloobchodních prodejců.

Doporučená cena: 1000 Kč.


Koňak Hennessy Fine de Cognac si vychutnejte samotný, na ledě, s vodou nebo v podobě koktejlu. Vyzkoušejte třeba autorský recept Fine de Cognac Take your Thyme. Uvidíte, že Vás nezklame

 


O značce Hennessy

Jedinečná značka koňaku Hennessy se zrodila v roce 1765 ve francouzském městě Cognac. Výjimečnost značky Hennessy pochází ze "sklepů zakladatele", zbudovaných roku 1774 Richardem Hennessym pro uchování nejvzácnějších eaux-de-vie. Od té doby se rozšířila na pět kontinentů, zabydlela se v různých kulturách a stala se známou tisíce mil od svého původního domova. Značka se stala ikonou, symbolem a hlasatelem kultivovanosti a elegance. Již více než 2 a půl století vyrábí značka na stejném místě s tou samou pečlivostí výrobek, který je oceňován na celém světě. Ačkoli Hennessy zůstává věrný své minulosti, umí jít s dobou. Eaux-de-vie střežené po sedm generací rodinou Fillioux zaručuje autentický styl Hennessy. Hennessy ovládá světově nejpozoruhodnější a nejvýznamnější zásobu eaux-de-vie, včetně eaux-de-vie označených datem 1800!

 

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je přísně zakázán.

 

Autor: Redakce

 

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.