Slavný šampaňský dům otevírá novou kapitolu své historie unikátním vínem

Od svého založení v roce 1772, neustává dům Veuve Clicquot ve své vášni pro inovaci. Letošní rok se do jeho historie zapíše především představením zcela nového vína: Extra Brut Extra Old. Jedná se o prémiové cuvée, namíchané exkluzivně pouze ze vzácných rezervních vín.

VC

Tento blend je více než šampaňské. Je zhmotnění touhy sklepmistra Domu Dominiqua Demarville osamostatnit skutečnou podstatu šampaňského Yellow Label. Ponořením se do bohatého dědictví domu a shromážděním těch nejvybranějších rezervních vín, která jsou datována do období 1988 až 2010, se sklepmistrovi Dominiku Demarvillovi podařilo vyzdvihnout vlastnosti, které dělají Yellow Label unikátní.  Dospěl tak k blendu Extra Brut Extra Old: ultra prémiovému vínu s ryzostí, intenzitou a hedvábností chuti, která nemá obdoby.

Slovy sklepmistra, Extra Brut Extra Old je „ztělesnění Domu Veuve Clicquot, slučující v sobě naše klíčové hodnoty: know-how, dědictví a inovaci.“

Veuve Clicquot Extra Brut Extra Old je intenzivní a silné šampaňské, přesto skvěle vyvažující svou hloubku se svěže minerální ryzostí, zaoblené díky brioškové jemnosti. Obsahuje pouze velmi malou dozáž, tedy podíl zbytkového cukru, a to 3g/l.  Za svou bohatost a velkorysost vděčí kvalitě rezervních vín použitých při kompozici.  Díky své pružnosti a charakteru je ideálním partnerem jak pro lehká, delikátní jídla, tak pro plnější chutě.

PRO

Vycházejíc z podstaty Yellow Labelu, vína použitá pro blend šampaňského Extra Brut Extra Old se nejprve nechávají zrát na kalech v tancích po dobu minimálně 3 let. Pak se mezi sebou mísí a  výsledný blend se lahvuje. Následně se ukládá k dodatečným třem rokům zrání ve sklepích. Díky tomu se chuťové nuance ještě prohloubí. Tento proces dvojitého zrání dodává šampaňskému charakteristické tóny.

Slovy sklepmistra, Extra Brut Extra Old je „ztělesnění Domu Veuve Clicquot, slučující v sobě naše klíčové hodnoty: know-how, dědictví a inovaci.“

Během let nashromáždil dům Veuve Clicquot úctyhodnou sbírku rezervních vín, jednu z největších v regionu Champagne. Slouží jako strážce identity šampaňského Veuve Clicquot, a zároveň jako základ jak pro Yellow Label, tak pro Extra Brut Extra Old. Tato výjimečná vína přirozeně dozrála na kalech za současného respektování jejich původu co do povahy půdy a stáří. Dnes čítá tato sbírka více než 400 vín, z období více než 17 let, přičemž nejstarší pochází až z roku 1988.

Šampaňské Extra Brut Extra Old je dostupné v 75cl lahvích stejně jako v lahvích magnum, a bude dostupné ve vinotékách, specializovaných prodejnách s víny a ve vybraných restauracích. Cena od 2.000 Kč.


VEUVE CLICQUOT

Madame Clicquot (1777 – 1866) je považována za jednu z prvních žen-podnikatelek moderní doby. Ovdověla ve věku 27 let a převzala otěže společnosti svého muže, kde osobně dohlížela na její růst v mezinárodně renomovaného lídra v segmentu luxusu. Madame Clicquot měla díky svým inovacím, odvaze a vizi zásadní roli ve vývoji šampaňského průmyslu. Tyto hodnoty byly uchovávány po generace a dnes stále přinášejí neobyčejný zážitek všem, kdo popíjejí Veuve Clicquot, dle motta Madame Clicquot: „existuje pouze jediná kvalita, ta nejvyšší“. Založen v roce 1772, Veuve Clicquot představuje jeden z nejprestižnějších šampaňských domů. 

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je zakázán.

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.