Nàdurra, neboli přírodní, tak se v gaelském překladu nazývá exkluzivní řada tří skotských single malt whisky značky The Glenlivet. Samotný název odkazuje na výrobu dle tradičních metod, kdy je whisky nefiltrovaná, nedobarvovaná a vyráběna v sudové síle.

 The Glenlivet Nadurra 2

 

To vše s důrazem na kvalitu a vášeň vlastní palírně George Smithe. Pouze řemeslní mistři, kteří dlouhá léta zdokonalují svá umění v palírně The Glenlivet, mají schopnosti a znalosti k vytvoření takto mimořádné whisky. Při lahvování není použita filtrace za studena, proto má whisky výraznou komplexnost, tělnatost a texturu, kterou se vyznačují pouze whisky čerstvě stočené ze sudu. Propojení těchto specifických chuťových vlastností dalo vzniknout třem variantám whisky Nàdurra v sudové síle nazvaných podle dřeva sudů, jež do whisky promítly svoji specifickou chuť při jejich zrání: First Fill Selection, Oloroso Cask a Peated Cas.

 Glenlivet Nadurra range

THE GLENLIVET NÀDURRA FIRST FILL SELECTION 

The Glenlivet Nàdurra First Selection má výjimečný charakter daný sudy prvního plnění z bílého amerického dubu, ve kterých ještě nezrála žádná jiná skotská whisky. Tyto dubové sudy, které byly oblíbenou volbou master distillerů z Glenlivetu již od počátku 19. století, dodávají lehce zlatavé whisky bohatou vůni po sladkých hruškách a vanilkovém karamelu. V chuti jsou cítit tóny tropického ovoce, ananasu, zralých banánů a citrusu se středně dlouhým osvěžujícím závěrem. Whisky není na rozdíl od většiny moderních whisky filtrovaná za studena, proto má velmi bohatou texturu v sudové síle.

THE GLENLIVET NADURRA FIRST FILL SELECTION box 

THE GLENLIVET NÀDURRA OLOROSO CASK 

Whisky The Glenlivet Nàdurra Oloroso Cask je dokonalým příkladem toho, co se stane, když propojíte španělskou vášeň s tradicí skotského regionu Speyside. Whisky zraje v sudech prvního plnění po Oloroso sherry ze španělského regionu Jerez, které jsou výrobci whisky vysoce ceněné a vyhledávané. Propůjčují světle zlatavé single malt whisky bohaté luxusní aroma sušeného ovoce s tóny hřejivého koření, skořice a lékořice. V chuti je jemná a krémovitá, s ovocnými podtóny pomerančové marmelády a tmavé čokolády. Příjemně dlouhý a sladký závěr zanechává na patře lehký náznak koření.

THE GLENLIVET NADURRA OLOROSO CASK box 

THE GLENLIVET NÀDURRA PEATED CASK

Whisky The Glenlivet Nàdurra Peated Cask, zatím poslední počin v kolekci Nàdurra, zraje na rozdíl od svých sester v sudech, ve kterých byla dříve uložena rašelinou silně nakouřená ostrovní whisky. To dodává jantarově zlatavému spiritu jemný kouřový náznak ve vůni i na patře. Lehká ovocná krémovitost, typická pro značku The Glenlivet, je v chuti doplněná o štiplavé tóny marmelády a vanilkového karamelu. Závěr je komplexní, dlouhý, kořeněný a lehce kouřový.  

THE GLENLIVET NADURRA PEATED box

THE GLENLIVET NÀDURRA

Cena 1.799 CZK

 

K DOSTÁNÍ NA E-SHOPU

www.prestigeselection.cz


O značce The Glenlivet

Palírna The Glenlivet, spadající do portfolia společnosti Pernod Ricard, byla založena Georgem Smithem v roce 1824 jakožto první legální palírna ve Skotsku. Originální single malt skotská whisky The Glenlivet se proslavila díky jemnému a ovocnému chuťovému profilu. Jakožto „whisky, která to všechno začala“ je značka věrná tradici a odkazu zakladatele vyrábět sladové whisky mimořádné kvality. Dnes je The Glenlivet nejprodávanější skotskou sladovou whisky na světě.

O společnosti  Jan Becher – Pernod Ricard

Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Byla založena v roce 1807 slavnou karlovarskou rodinou Becherů a její hlavní činností je výroba a prodej prémiových alkoholických nápojů. V roce 1997 se stala součástí francouzské skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců prémiových lihovin a vína na světě.

The Glenlivet Nadurra 1

The Glenlivet Nadurra 3

 

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let, je zakázán.

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.