Whiskey Jameson Black Barrel je třikrát destilovaná míchaná irská whiskey s extra bohatou a jemnou chutí. Navazuje na unikátní výrobní techniky a dlouhé dědictví značky Jameson, celosvětově nejprodávanější irské whiskey. Black Barrel je odkazem na tradiční bednářskou metodu vypalování sudů, využívanou pro jejich omlazení a zvýšení intenzity chuti whiskey. Právě zrání v kombinaci sudů z amerického dubu, sudů po sherry a sudů po bourbonu, dodává whiskey intenzivní a komplexní chuť s tóny ovoce, karamelu a opáleného dřeva, s nótami hřejivého koření a sladké vanilky.

Jameson BB I

Základem pro Black Barrel je unikátní, nasládlá, třikrát destilovaná obilná whiskey z čistého ječmene. Vyráběná je pouze jednou do roka v palírně Jameson v Midletonu a následně je uložená do dvakrát vypalovaných sudů po bourbonu. Nakonec je přimíchán notný podíl tradiční single pot still irské whiskey, čímž vzniká mimořádně bohatý a luxusní blend Black Barrel.

 

Aroma whiskey Black Barrel je plné a bohaté, s intenzivními tóny karamelu a šťavnaté sladkosti exotického ovoce. Jemná oříšková chuť je doplněná o příjemně štiplavé kořeněné nóty, vanilku a ovocnou nasládlost získanou z obilné whiskey. Bohatý a intenzivní závěr nechává na patře chuť opáleného dřeva a vanilky. Whiskey je uložena v průhledné láhvi, jejíž design odráží bohatou historii značky a dává vyniknout tmavě zlatavé barvě blendu s měděnými odlesky.

Jameson Black Barrel III

Temně černá etiketa odkazuje na dvakrát vypalované sudy, jež daly whiskey jméno, zatímco zuhelnatělé otisky přes nápis Black Barrel evokují řemeslné kvality whiskey. Úzké zúžené hrdlo odhalující korek doplňuje zlatočerná pečeť.

Whiskey Black Barrel se servíruje nejlépe v čisté podobě, na led, nebo se míchá do klasických irských cocktailů.

 

JAMESON BLACK BARREL, 0,7 l, cena: 699 CZK

 1MB Jameson Black Barrel

K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH BARECH, OBCHODECH A NA E-SHOPU www.prestigeselection.cz


O ZNAČCE JAMESON

Historie whiskey Jameson se začala psát v roce 1780, kdy John Jameson koupil lihovar v dublinské Bow Street a začal vyrábět svou třikrát destilovanou, nebývale jemnou a vyváženou irskou whiskey. Na počátku 19. století se stala palírna Jameson druhým největším výrobcem whiskey v Irsku, avšak začátkem 20. století zasadily palírně ránu dvě události – vyhlášení prohibice v USA a osamostatnění Irska, které omezilo vývoz do zemí britského impéria. Jameson byl jednou ze čtyř palíren, které tuto krizi přežily a následně se roku 1966 spojily v Irish Distillers Group. V roce 1975 přesunula skupina výrobu do nové palírny Midleton v Corku. Od roku 1988 je Irish Distillers součástí společnosti Pernod Ricard a whiskey Jameson se stala nejprodávanější irskou whiskey na světě. Mezi další vyráběné značky v Midletonu patří Power’s, Redbreast, Midleton nebo řada Spot.  

Jameson BB

O SPOLEČNOSTI JAN BECHER – PERNOD RICARD

Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Byla založena v roce 1807 slavnou karlovarskou rodinou Becherů a její hlavní činností je výroba a prodej prémiových alkoholických nápojů. V roce 1997 se stala součástí francouzské skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců prémiových lihovin a vína na světě.

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je zakázán.

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.