• Balloon Venus

Podle bájných legend se římská bohyně krásy a lásky zrodila z mořské pěny. Na prahu třetího tisíciletí však uznávaný americký umělec Jeff Koons přichází se zcela novou a moderní interpretací této mytologické ikony. Ve spolupráci s proslulou značkou šampaňského Dom Pérignon představil limitovanou edici Balloon Venus. Toto nevšední dílo je k vidění i v České republice, jediný kus bude vystavený od 1. prosince v Prague Kabinet.  

Jeff Koons se narodil v roce 1955 a je jedním z nejslavnějších současných amerických umělců. Při své práci spojuje koncepty a metody konceptuálního umění, pop artu, apropriace a populární kultury. Výsledkem je jeho vlastní a originální, ikonický styl.  

Dílo Balloon Venus je adaptací jedné z monumentálních soch Jeffa Koonse. Pro značku Dom Pérignon představuje ztělesnění síly neustálé kreativní energie, jež odráží duchovní dědictví zakladatele značky, kterým byl benediktinský mnich Dom Pierre Pérignon. 

Uvnitř Venuše se skrývá láhev šampaňského Dom Pérignon Rosé Vintage 2003, které bylo odhaleno při příležitosti představení spolupráce těchto dvou značek. Když růžový obal otevřete, objeví se krásná limitovaná láhev, kterou také navrhl Jeff Koons. Balloon Venus není jen zajímavým designovým a dekoračním předmětem, ale skutečným symbolem tvůrčí energie, jež obestírá šampaňské Dom Pérignon Rosé Vintage 2003 a ochraňuje jej jako jeho strážce. 

Pokud se právě Vy toužíte stát majitelem jediné "Venuše", která bude v České republice k dispozici, navštivte od 1. prosince praguekabinet, 
 Platnéřská 13, Praha 1, tel. 212 241 410

Prodej alkoholu osobám mladším 18ti let je přísně zakázán. 

Autor: Redakce

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.