Známé herečky, herci, modelky, hudebníci i sportovci se během své návštěvy 52. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary připojili k oblíbené hollywoodské tradici Toast for a Cause.

 KVIFF Moet 3

„Přípitek pro dobrou věc“ (Toast for a Cause) je tradiční rituál hollywoodských hvězd, známý z udílení cen Zlatý glóbus v Los Angeles. Jedná se o oblíbenou filantropickou iniciativu, kterou do festivalového života přineslo oficiální šampaňské festivalu, Moët & Chandon. Rituál Přípitku pro dobrou věc zahájila modelka Daniela Peštová a prezident festivalu Jiří Bartoška a za každou slavnou osobnost, která se jej zúčastnila, putovala finanční částka pro spolek Alsa, který pomáhá lidem s nevyléčitelným onemocněním mozku (ALS). Připojit se mohli ale všichni návštěvníci festivalu během celého týdně, kteří si po vzoru slavných herců vychutnali šampaňské Moët & Chandon v Moët Lounge na spodní terase hotelu Thermal – z každé lahvičky Moët Mini částkou 52 Kč jako je festivalu let.

Celková částka se vyšplhala na 250.000 Kč a slavná podpisová lahev Moët & Chandon se prodala za neuvěřitelných 400.000 Kč.

KVIFF Moet 1

Celková částka se vyšplhala na 250.000 Kč a slavná podpisová lahev Moët & Chandon se prodala za neuvěřitelných 400.000 Kč. Šťastným majitelem a štědrým donátorem se stala společnost BNG group, která na Moët party předala symbolickou filmovou klapku s touto částkou spolku Alsa. „Zdraví je dar, který nám, kteří jej máme, dává sílu pomoci těm, kteří to potřebují,“ uzavřela slavnostní předání na tradiční Moët party v Císařských lázních Daniela Peštová.

KVIFF Moet 4

Svou kamarádku přišla podpořit řada dalších českých krásek: Karolína Kurková, Tereza Maxová nebo Veronika Vařeková spolu s tenistou Radkem Štěpánkem. Odpoledního koktejlu v Moët lounge na terase hotelu Thermal se zúčastnila většina přítomných hereckých osobností: Aňa Geislerová, Jitka Schneiderová, Martha i Klára Issová, Jitka Čvančarová, Zuzana Stivínová, Hana Vágnerová, Táňa Medvecká, Lenka Ternerová, Jana Plodková či Jakub Žáček i hudebníků: Tonya Graves a Matěj Ruppert. Pomoci dobré věci přišla i Dagmar Havlová a po boku Daniely Peštové nechyběl její manžel Pavol Habera.

KVIFF Moet 5

Amyotrofická laterální skleróza (ALS) je progresivní, fatální, neurodegenerativní onemocnění mozku, způsobující degeneraci buněk centrální nervové soustavy, které ovládají vůlí ovlivnitelné svalové pohyby. Kvůli tomu dochází k postupné svalové slabosti až atrofii. Mozek nakonec není schopen ovládat většinu svalů a pacient zůstává paralyzován, při zachování psychických a mentálních schopností. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny, postihuje kohokoliv, bez jakékoliv příčiny, není dědičné.

KVIFF Moet 6

Více na www.zsalsa.cz

KVIFF Moet 12

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.