Slavná herečka zazářila na 69. výročním udílení cen Emmy ve 110 karátech smaragdů a téměř 100 karátech diamantů Gismondi.

Slavnostní udílení filmových cen Emmy v Los Angeles má svoji královnu. Dech beroucí, neuvěřitelná, ikona stylu. Tak označují přední světová média herečku, která příští rok oslaví (neskutečných) 80 let. Dlouhé, zářivě fuchsiové šaty od Brandona Maxwella doplnila Jane Fonda rafinovaně do zadního výstřihu šperky za 2,5 milionu dolarů od luxusní italské šperkařské značky Gismondi.

Jane Fonda

 

Jedná se o třídílný set nazvaný „Rugiada“, který je součástí kolekce, vytvořené renomovanou italskou šperkařskou firmou Gismondi. Na jeho výrobu bylo třeba 600 hodin mistrovské práce 10 špičkových šperkařů a na největší televizní noc letěl 20 hodin. Jeho hodnota je 2,5 milionů dolarů.

„Když jsem si začal představoval možnost doslova zabalit do jedinečného šperku jedinečnou ženu, která má sílu, glamour a neobyčejný půvab, automaticky se mi vybavila Jane Fonda. Tanya Gill, její dlouholetá kreativní spolupracovnice a stylistka měla pro tento šperk velice specifickou vizi. Náhrdelník vepředu ukryla a nechala ho spadat dolů po zádech, což naprosto předčilo moje očekávání,“ svěřil se Massimo Gismondi.

Šperky kolekce „Rugiada“ byly vytvořeny Massimo Gismondim v hlavním ateliéru v Janově pouze několik dní před konáním Emmy. Z Janova byly osobně doručeny do Říma, odkud s nimi strážce cestoval 20 hodin, aby se mohl zúčastnit zkoušky. Pro své originální použití byl náhrdelník vytvořen tak, aby se dal zkrátit nebo prodloužit a přesně odpovídal výstřihu na zádech šatů na míru.

Kolekce Rugiada

Masimo Gismondi vždy snil o vytvoření skutečně nekonvenčního kousku „vysoké šperkařiny“ a když našel tento neobyčejný soubor smaragdů, okamžitě si je představil na pozadí stovek diamantů, jako když první paprsky slunce osvětlují kapky ranní rosy na zelených rostlinách. Tak se zrodila kolekce Rugiada. První tři šperky této řady spatřily světlo světa právě na udílení cen Emmy.

Náhrdelník $1,750,000.00 (70.70 karátů diamanty 82.07 karátů smaragdy)

Náušnice $450,000.00 (20.96 karátů diamanty / 21.60 karátů smaragdy)

Prsten $276,00.00 (10 smaragd 1.95 diamant)

Gismondi

Sedm generací – Jedna vášeň. Společnost Gismondi, patří mezi nejstarší šperkařské rodiny na světě. Známá tvorbou šperků jako uměleckých kousků, kombinuje staletí řemeslného umu a bohatou historii designu již sedm generací. Svou úzkostlivým smyslem pro modernitu a referencemi k umělcům minulosti představuje perfektní spojení mezi pamětí slavné minulosti a nadšením pro oslnivou budoucnost. Šperky Gismondi spojují vynikající tradiční rodinné řemeslné zpracování s nadšením a elánem svého nejmladšího následníka a současného ředitele, Massima Gismondiho.

Šperky společnosti Gismondi 1754 jsou prodávány v USA a po celém světě u luxusních klenotníků a také ve značkových obchodech v Portofinu. Svět značky Gismondi je světem radosti, emocí a překvapení. Šperky jsou malá umělecká díla, jsou velmi ženské a vyzařuje z nich staré italské řemeslo.

Již více než 260 let si udržují šperky Gismondi tradici úžasné nadčasovosti. Díky ostražitému pohledu svých tvůrců se stávají módními doplňky té nejvyšší kvality a jsou důkazem absolutního citu pro detail, skloubení tradice a moderního designu. O tom, jak Massimo Gismondi přeměňuje své sny na skutečnost se můžete přesvědčit již brzo také v Praze.

 

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.