Minimalistický design a maximální funkčnost. Systém TSS. Seznamte se. Česká designérská značka Aman Original posouvá hranice své tvorby a přichází s novou kolekcí minimalistického nábytku TSS (T Steel System), která tentokrát kombinuje dřevo s kovem.

Funkční a velmi estetický nábytek se zrodil z potřeby dostupného, moderního vybavení domácnosti. Je protiváhou opulentním a masivním komodám, polstrovaným židlím. Jeho poznávacím znamením je absence nadbytečné zdobnosti, umožňujícím nespočet kombinací i začlenění do jakéhokoli interiéru.

Amanoriginal Haenke

 

Hlavním prvkem se stala pevná ocelová konstrukce ve tvaru písmene T. Tento základní segment je stejný pro různé kusy nábytku: stůl, knihovnu, židli nebo nižší polici. Lze jej poskládat několika způsoby a vybízí tak svého majitele k interakci. Minimalistický nábytek nabízí maximální využití. Vyniká svou odlehčeností a čistým designem, který je vhodný pro malé obytné prostory, stejně jako rodinné domy. Své široké využití má v produktové instalaci a prezentaci výrobků, ale sloužit může také jako svébytný solitér v ateliéru či komerčním prostoru. Ocelové podnoží unese přes sto kilogramů, je rozložitelné a vhodné i k častému převozu. I proto měl systém TSS svou premiéru na Designbloku v rámci harmonické kompozice s rostlinnou instalací od Haenke.

TSS 18 2 lowres

„Potřeboval jsem nějaký stabilní policový systém, který působí lehce a zároveň je vhodný k prezentaci našich menších bytových doplňků,“ vysvětluje vznik TSS majitel Jakub Vávra a dodává: „zároveň jsem si uvědomil, že se zákazníky často řeším, proč nábytek z masivního dřeva může měnit vlivem okolního prostředí svůj tvar a že je to daň za jeho zdravotní nezávadnost. Vymyslel jsem tedy základní konstrukci z ocele, která je tvarově stálá. Jak se ukázalo, jeho minimalistký design se líbí.“

TSS 119 2 lowres

Nová kolekce odlehčeného variabilního nábytku TSS vyniká hned v několika aspektech. Kromě již zmíněné variability a cenové dostupnosti je systém vyroben z kvalitních  a zdravotně nezávadných materiálů v České republice. Cenová relace se pohybuje od 6000 Kč u židle, 6.000 Kč za základní stůl až po policové regály, jejichž cena začíná na 14.000 Kč.

TSS 152 2 lowres


Aman Original (*2015)

Malá česká firma, která je opravdu rodinná, neboť nábytek i jednotlivé projekty jsou často diskutovány u večeře. Své produkty podrobují přísné kritice, až jsou tak dobré, jak jen mohou být. Značka si zakládá nejen na pečlivém výběru materiálů, kvalitním provedení a důrazu na detail, ale i cenové dostupnosti s cílem nabízet kvalitní a poctivý ekvivalent ke konzumnímu nábytku produkovanému velkými firmami. Podpora ekologického spotřebního přístupu k bydlení je znát především z hlediska funkce každého kusu nábytku, pro kterou je určen. I přes cenovou dostupnost a funkčnost je nábytek Aman Original rozeznatelný. Právě důraz na zajímavý detail je pro nábytek charakteristický. Základní řada nábytku z masivní borovice je pouze v přirozené barvě dřeva, povrchově upraveného olejem. Rodinná firma má výhodu osobního přístupu, díky němuž lze vždy nábytek uzpůsobit na tělo nebo vytvořit nový na míru.

Více informací a kompletní nabídku nábytku najdete na www.amanoriginal.com

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.