Kateřina Geislerová každým rokem představuje kolekce vynikající ženskostí, propracovanými střihy, zajímavou barevnou paletou, ale především podtrhující individualitu a sebevědomí každé ženy. Designérka se nechává inspirovat městem a lidmi různých stylů, které jí imponují a vždy ji překvapují. Je známá svým precizním rukopisem s touhou po nedbalé nonšalantní eleganci, která není sešněrovaná, ale je stále věrná svému původnímu významu být elegantní s osobitým stylem. I z toho důvodu při realizaci své módní kolekce, kterou připravuje na nadcházející Fashion Week v Praze, spojila svou kreativitu s významnou českou značkou Tonak a zahájí tak dlouhodobější spolupráci s tímto předním českým výrobcem pokrývek hlavy.

Katerina Geislerova Tonak4

Kateřina Geislerová své modely vždy vytváří z kvalitních a zajímavých materiálů. Ke své práci, jak sama říká, přistupuje od začátku více jako sochařka než jako návrhářka. Nejprve si vybírá látku odpovídající charakterem a náladou modelu, jenž chce vytvořit, a pak se jí nechává inspirovat a sochá přímo na krejčovské panně s respektem k vybranému materiálu. Tento přístup zvolila též ve chvíli, kdy se rozhodla vytvořit ke své kolekci podzim – zima 2017–2018 malou sérii klobouků. Klasické modely Tonak s menšími úpravami i limitovaná série vytvořená podle Kateřiny Geislerové budou poprvé představeny na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

V Tonaku nesmírně dbají na vysokou kvalitu zpracování a to je spojujícím prvkem, který je rovněž prioritou při tvorbě Kateřiny Geislerové

Katerina Geislerova Tonak3

„Pro kolekci podzim – zima jsem navrhla zahalené siluety a k nim rozhodně patří i pokrývky hlavy. Má volba okamžitě padla na Tonak. Spolupráce s tak prověřeným a kvalitním partnerem mi dala možnost uchopit výzvu a nechat volný prostor mé kreativě při tvoření klobouků. Tonak je světová jednička ve výrobě klobouků a já klobouky miluji. Vždy jsem je milovala. Dokonce jsem si uvědomila, že jsem se dvěma klobouky od Tonaku odjela před dvaceti lety do Paříže a nosila je dlouhá léta,“ říká Kateřina Geislerová a dodává: „S každou kolekcí se snažím posunout o krůček dál a najít něco nového, aby to bavilo mě i mé klientky. Jsem si jistá, že pro každého designéra je naprosto úžasné, když je mu dovoleno pracovat podle jeho představ. Rozhodující v aktuální kolekci je, že se snažím na klobouky Tonak a jejich formy dívat jinak a zároveň se inspirovat klasickým střihem. Určitě se můžete těšit na klasické klobouky i na jejich změny, je pro mě ale samozřejmostí, že k těmto výrobkům přistupuji s respektem.“

Katerina Geislerova Tonak5

Technologické postupy, za kterých každý klobouk vzniká, se za posledních  200let nezměnily. Dokonce i stroje, které vyrábí plsť jsou původní, některé i dřevěné. Při návštěvě v Novém Jičíně designérku uchvátilo, jak precizně výroba probíhá a kolik operací a doteků lidských rukou provází každý jednotlivý kousek. Výroba je stále z velké části ruční.  V Tonaku nesmírně dbají na vysokou kvalitu zpracování a to je spojujícím prvkem, který je rovněž prioritou při tvorbě Kateřiny Geislerové.

Katerina Geislerova Tonak6

„Rozhodně je skvělé, že se lidé ke kloboukům opět vracejí. Je to způsobené také novou nabídkou rozmanitějších tvarů a barev. Klobouky ztratily onu dramatičnost a staly se téměř nepostradatelným doplňkem aktuálních trendů. Myslím, že každý nakonec najde svůj tvar, který mu nejlépe sluší. Jsem za tuto tendenci moc ráda a vlastně mě těší, že nošení klobouků už dávno není opředeno pravidly a koncepty, jako tomu bylo dříve,“ dodává Kateřina.


KATEŘINA GEISLEROVÁ patří na české návrhářské scéně mezi unikáty. Jednak proto, že svůj obor vystudovala a věnovala se mu v srdci světové módy, Paříži, kde působila od svých 19 let, ale také proto, že vytváří neobyčejně osobité kolekce s hlubokým příběhem. Ten se promítá nejen v kvalitě materiálu, zpracování a perfektních střizích, ale především v nadčasovém stylu nonšalantní elegance. Autorčin talent neunikl pozornosti od samého začátku. Už na pařížské umělecké škole LISAA hned po zkouškách na interiérový design předsedkyně poroty odhadla její návrhářský talent a doporučila ji na módu. Poté byla ohodnocena jako nejlepší z ročníku a okamžitě oslovila místní uměleckou scénu, která patří k její stálé klientele dodnes. Vlastní tvorbu obohatily i stáže u předních francouzských módních domů. V roce 2003 se rozhodla založit vlastní značku Katerina Geislerova a po sérii úspěšných přehlídek si v roce 2007 otevřela butik v centru Paříže. Od roku 2013 představuje své kolekce prêt-àporter také v Praze ve svém showroomu V Kotcích 2, Praha 1.

www.katerina-geislerova.com

Katerina Geislerova Tonak 1

TONAK a. s. se sídlem v Novém Jičíně patří k největším a nejvýznamnějším světovým výrobcům a exportérům pokrývek hlavy. V širokém výrobním programu Tonaku jsou zastoupeny hlavně plstěné klobouky a plstěné polotovary klobouků. Své místo zde však mají i barety a brigadýrky pro armádu a bezpečnostní složky, fezy nebo klasické židovské klobouky. Dvousetletá tradice výroby v Novém Jičíně i ve Strakonicích spolu se značným know­how zaručují nejvyšší kvalitu výrobků. V současnosti jsou výrobky Tonaku exportovány do více než padesáti zemí světa. Různobarevné a tvarově rozmanité klobouky vznikají díky řemeslné práci, která zahrnuje minimálně 150 pracovních úkonů, přes 80 z nich je možné provést pouze ručně.

www.tonak.cz

Katerina Geislerova Tonak2

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.