„Někdo mi věnoval knihu Atlas of Remote Islands: Fifty Islands I Have Not Visitedand Never Will (Atlas odlehlých ostrovů: padesát ostrovů, které jsem nenavštívil a nikdy nenavštívím) a já jsem si uvědomil, že jsem asi na polovině z nich byl,“ vzpomíná Kim Jones, umělecký ředitel pánských kolekcí značky Louis Vuitton. „Nechal jsem se inspirovat konkrétními ostrovy – Novým Zélandem, Velikonočním ostrovem a zejména Havají, ale také jsem uvažoval o pouhém konceptu ostrova. A inspirací mi samozřejmě bylo i cestování. Volný pohyb z jednoho místa na druhé, poznávání různých kultur, různých národních identit zároveň.“

LV 03jpg

Touha po cestování a objevování se promítá celou pánskou kolekcí jaro/léto 2018, ale inspirací není tentokrát jedna konkrétní destinace – je jich hodně. Luxusní zábava zvaná „islandhopping“, tedy přejíždění z jednoho ostrova na druhý, z jednoho zajímavého místa do druhého, vnáší do kolekce prvek hybridnosti a juxtapozice – kombinace různých prvků z různých míst. Je to jako mít celé souostroví ve svém zavazadle.

Geografická realita ostrova – obklopený vodou, izolovaný – dává vzniknout a přežít výrazným a čistým kulturním identitám. Ostrovní stát Havaj byl jedním z hlavních zdrojů inspirace. Typické vzory havajských košil a rozmanitost exotického rostlinstva – to všechno najdeme v imaginárních a nových havajských vzorech, s nimiž v této kolekci přichází Louis Vuitton. Extrémní sporty, za nimiž se na Havajské ostrovy jezdí – windsurfing, horolezectví, trekking a horské túry – jsou patrné jako inspirace nových geometrií. Značka „Louis Vuitton“ se transformuje na sportovní slogan, který se jako nálepka objevuje na svetrech, trikách a neoprenových topech.

LV 07jpg

Materiály jsou lehké, moderní a splývavé. Funkční matriály z hedvábí, mohér a krep, jako papír tenká „neoprenová“ jehnětina (kůže nalepená na vrstvu neoprenu) – všechny jsou ideální pro cestování, praktické a v šatníku moderního cestovatele po ostrovech budou jako doma.

Oblečení je vždy o kombinaci – ale nyní, místo kombinování několika vlivů, jsou jednotlivé inspirace jasně „ohraničené“ – jako ostrov obklopený vodou. Obleky mají dva různé odstíny mohérové vlněné látky, mezi nimiž je patrná hranice – jako kdyby byly sešity ze dvou samostatných částí. Krokodýlí kardigan má rubovou stranu z úpletu. Jiné modely si hrají s kontrastem mezi sportovní módou a formálně elegantním stylem – jako dvě tváře muže. Na tělo střižená silueta typická pro sportovní módu inspirovaná neoprenovými obleky na potápění a surfování, které jsou jako druhá kůže, je v úmyslném kontrastu k ležérněji střiženým sakům a kalhotám elegantního stylu – to se ke slovu hlásí inspirace moderním velkoměstem Hongkong. Oba dva střihy jsou kombinované v jednom outfitu. Obleky lehce obtékají tělo – obdobně jako sportovní oblečení se vyznačují jistou dynamikou. To stejné se dá říci i o kolekci vzorovaných havajských košil s druhou vrstvou organzy stejného vzoru – v pohybu dochází k zajímavým optickým efektům, kdy vzor vypadá, jako kdyby „cestoval“ kolem těla. Je to hravý způsob interpretace vášně pro cestování, která je pro značku Louis Vuitton tradiční.

Materiály jsou lehké, moderní a splývavé. Funkční matriály z hedvábí, mohér a krep, jako papír tenká „neoprenová“ jehnětina (kůže nalepená na vrstvu neoprenu) – všechny jsou ideální pro cestování, praktické a v šatníku moderního cestovatele po ostrovech budou jako doma. Navíc to jsou materiály, které svojí funkčností a technickým zpracováním jsou pro značku Louis Vuitton typické. Barvy si také hrají s kontrastem – tradiční paleta vzoru Monogram je kombinována se zemitými odstíny khaki a detaily ze sportovní módy převzatých neonových barev – a to všechno jako oceán obklopuje hluboká mořská modř.

LV 08jpg

Stěžejní téma fúze nezapřou ani doplňky. Nový styl Monogram Split kontrastuje různé barevné variace ikonického vzoru Louis Vuitton Monogram s důrazem na středový šev. V tomto stylu se nabízí klasika Keepall, která má nově stranový šev; nebo taška do ruky s ultra velkým vertikálním předělem, který se táhne až na ucho – prvek tradičně používaný na zavazadlech. Je to jen další cesta – z historie do současnosti, s cílem přizpůsobovat se měnícím se nárokům současných cestovatelů.

Představují se i nové barvy a povrchové úpravy plátna Monogram – Pacific v kobaltové modři inspirované Oceánií, a Reflect, jehož reflexní neonová úprava čerpá zase ze světa vrcholového sportu. Téma sportu je stěžejní – surfing, potápění a  trekking, a to ostatně podtrhuje i nová sportem inspirovaná řada Monogram Outdoor s funkčními materiály, která kombinuje sportovní síťovinu, zipy známé z potápěčských neoprenů, lanka a barevné kovové karabiny z horolezectví – vzniká tak nový styl, který je plný energie a dynamiky outdoorových sportů. Jiné styly zase hledaly inspiraci v nedávném archivu značky – taška Noe se transformovala na velké batohy a objevují se i boty ve stylu dřeváků, které relativně nedávno figurovaly v dámské kolekci.

LV 12jpg

Boty jsou hybridem mezi dřeváky a trekkingovými botami - Harajuku se potkává s Honolulu. Konstrukce kufrů Louis Vuitton se přenesla na podrážky lemované světlou popelavou barvou s kovovými cvoky. A vypadá to stejně moderně dnes, jako před 163 lety.

Hudební doprovod je stejně originální jako kolekce – hudebník Drake speciálně pro přehlídku složil skladbu inspirovanou touto kolekcí, která v premiéře zazní právě při módní přehlídce. Fúze hudby a vysoké módy.

 

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.