Dům Cartier objevuje od fauny k flóře své velké stylistické legendy, šperky, které jsou zcela ručně vyráběné a jejich design je jediný svého druhu. Tato šperkařská kreativita rozvíjí skrze drahocenné materiály a kombinace výjimečné výrobní tajemství.

Panthere de Cartier

  

Věčný trend legendy Panther

Panter zůstává nejoblíbenějším zvířetem Cartier. Totemický, divoký a okouzlující, ztělesňuje určitou myšlenku podmanivosti a svůdné ženskosti. Jeho samotná přítomnost stačí k tomu, aby zanechal svůdnou stopu na těchto večerních šperkařských kabelkách. Za legendou Panther nejsou pouze generace proslulých elegantních žen a klientů, ale také mýtus, historie a vrcholné mistrovství výrobního tajemství domu Cartier ve věčné evoluci. Dnes je panter zpracován graficky, skrze sevřené úhly. Vzácné a moderní, tyto magnetické kusy jsou jemnou kombinací extravagance a jednoduchosti.

Odvážná a mocná, kolekce Cactus de Cartier

Třpyt s naprostou dokonalostí. Kolekce Cactus de Cartier odhaluje kabelku s výraznou brožovanou sponou zdobenou rebelským květem, který je šperkem i ozdobou zároveň a který se rozvine do smaragdových korálků a karneolových listů. Tato odvážná kolekce také obsahuje kabelku políbenou sluncem, s částečkami 24karátového zlatého prachu, s brožovanou sponou – proměnlivým kouskem velké tradice designu Cartier.

Cactus de Cartier

Umělecké řemeslo a šperkařské kabelky

Cartier shromažďuje všechny výjimečné zkušenosti, ať už se jedná o umění výroby nebo o řemeslné výšivky Maison Lesage, opeření Maison Lemarié nebo saténové plisování Maison Lognon.

Řezaný samet, odlesky zlatého prachu, lakování, giloš…, tyto exkluzivní výtvory dosahují vrcholu v umění kožedělného a šperkařského řemesla, a přitom jsou všechny části přeměnitelné na brož nebo přívěsek.

Lovebirds přívěsek

Klenotník, ten, kdo přetváří kabelky ve šperky

Šperkařské kabelky vstupují do historie Cartier již velmi brzy, kolem roku 1900. Už v té době jsou materiály sofistikované, komplikované a v každém případě doplněné šperky. Ukázka mimořádného řemeslného umění, které je oddané vývoji stylu v průběhu času, ale také módě i způsobu uvažování, a které je stále odhalováno půvabem kabelek. I v roce 1906 byly kabelky považovány za večerní šperky. Jedna z prvních byla zavěšená na řetízku, krásně doplněná sponou ve tvaru soví hlavy. Elegantní doplněk, kabelka, se má stát ryzí formou kreativního vyjádření.

High jewelry bag lovebirds

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.