Společnost RIMOWA, světový lídr mezi výrobci luxusních kufrů, přichází u příležitosti 120. výročí značky s modernizovaným portfoliem produktů. Nová vizuální identita kultovních zavazadel je nejvýznamnějším evolučním krokem pro design značky od 50. let, kdy RIMOWA poprvé uvedla své charakteristické hliníkové drážky. Vedle začlenění nového loga, uvedeného začátkem roku, jsou kufry doplněny řadou klíčových funkčních vylepšení, která zahrnují modernizovaná kolečka, rukojeti a interiér. Změny se dotýkají také samotných kolekcí, které se zúžily na tři základní linie hliníkových a polykarbonátových kufrů – Original, Essential a Hybrid.   

1MB RIMOWA DS 3 04

„Nová vizuální identita značky RIMOWA dokonale ztělesňuje rovnováhu mezi kultovní tradicí a moderními inovacemi,“ říká Alexandre Arnault, generální ředitel společnosti RIMOWA a dodává: „Značka RIMOWA je proslulá svou vášní pro nadčasovou kvalitu a řemeslné zpracování a jsme velmi hrdí, že můžeme představit tento nový design zároveň s tím, jak pokračujeme ve vylepšování našich produktů a zajišťování bezproblémového a kvalitního cestování všem našim zákazníkům.“

 

1MB 82352644 1

Kvalita, dlouhá životnost a technická propracovanost jsou základním stavebním kamenem všech produktů RIMOWA. Na každé zavazadlo, vyráběné ručně z odolných materiálů té nejvyšší kvality, je potřeba téměř 200 komponentů a více než 90 pracovních úkonů, prováděných zkušenými odborníky. 80 % výrobního procesu probíhá ručně, proto je každý kufr skutečný originál. Nově přepracovaná produktová řada přináší cestovatelům všechny základní velikosti a zahrnuje tři kolekce se čtyřmi kabinovými velikostmi, včetně modelu pro děti; dvěma check-in velikostmi a dvěma maximálními velikostmi typu trunk.

1MB 82352654 1

Kolekci Original tvoří ikonické hliníkové kufry ve stříbrné, zlaté a černé variantě, vyrobené v Německu z kvalitního hliníku pocházejícího z evropských zdrojů. Lehké polykarbonátové kufry jsou zastoupeny v kolekci Essential, rozdělené do tří skupin. RIMOWA Essential představuje klasické všestranné polykarbonátové kufry, navržené a vyrobené tak, aby splňovaly všechny požadavky na pevné, odolné a lehké zavazadlo.

1MB 83280634 2

RIMOWA Essential Lite je nejlehčí linie od značky RIMOWA nabízející optimální stabilitu s o 30 % menší hmotností než základní řada RIMOWA Essential. Zpracování je zdokonalené tak, aby poskytovalo maximální užití kufru bez negativního vlivu na jeho životnost. Linie Essential Sleeve je v nabídce pouze v kabinové velikosti a je doplněna o praktickou přední kapsu pro snadný přístup. Kolekce Hybrid propracovaně kombinuje oba nejmodernější materiály – odolnost unikátní hliníkovo-hořčíkové slitiny RIMOWA s maximální lehkostí polykarbonátu.

Arch Hero F5

Každé zavazadlo RIMOWA je vybaveno moderními funkcemi a prvky:

  • Eloxovaný hliníkový znak s vyrytým logem RIMOWA.
  • Modernizovaný design koleček RIMOWA, ve kterém je promyšleně zapracovaný nový monogram značky.
  • Lepší ovladatelnost i při maximální kapacitě.
  • Vylepšené technické zpracování pomocí nejnovějších technologií a funkční design pro větší odolnost, stabilitu a životnost – kufry jsou vyrobené tak, aby přestály i nejnáročnější cestovní program.
  • Interiér v moderním barevném provedení v antracitovém odstínu na sobě nese nový monogram RIMOWA.
  • Kolekce Essential je vyrobena z polykarbonátu špičkové kvality, zajišťující vynikající lehkost, pevnost a životnost zavazadel.

1MB RIMOWA DS 3 05

Stejně jako všechny modely RIMOWA, i nové kolekce mají garantovanou záruku prémiové kvality a poprodejního servisu. Specializovaná servisní střediska po celém světě zabezpečují opravy během cest, načasované podle potřeby odjezdu zákazníka z destinace. Díky spolupráci s partnerskými 5hvězdičkovými hotely a 5letou zárukou RIMOWA zaručuje potřebnou opravu kufru bez stresu kdekoliv a kdykoliv na světě.

K dostání v butiku RIMOWA, Pařížská 26, Praha 1

nebo na e-shopu www.rimowa.com


O značce RIMOWA

RIMOWA je světovým lídrem v oblasti zavazadel prémiové kvality. Značka, která byla založena v roce 1898, způsobila revoluci v cestování, když v roce 1937 představila své legendární hliníkové kufry, a v roce 2000 se stala prvním výrobcem, který k výrobě zavazadel použil revoluční polykarbonát. Zatímco RIMOWA slaví své 120. výročí, nadále pokračuje ve vytváření zavazadel pro cestovatele po celém světě, s důrazem na kvalitu a inovace. Zavazadla navržená a vyrobená v továrně RIMOWA v Německu jsou produktem unikátního výrobního procesu, který kombinuje tradici a řemeslnou zručnost s možnostmi moderních technologií. Značka RIMOWA byla v lednu 2017 získána skupinou LVMH Group a sídlí v německém Kolíně nad Rýnem.

1MB 92552034 1

1MB 97252004 2

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.