EyeVážení čtenáři,

možná jste o podnikání uvažovali, možná jste o něm jen slyšeli. Nic Vám ale nedá potřebné znalosti a odpovědi víc, než, že to zkusíte. Do té doby si můžete myslet, že je to jen pro vyvolené stejně tak, že jde pravděpodobně o černou magii a úspěšný podnikatel není člověk, ale hrdina z komiksu. Abychom Vám alespoň trochu přiblížili o čem podnikání je, sepsali jsme pro Vás těchto 10 způsobů, kterými Vám podnikání otevře oči.

1. Přestanete být závistiví

Ba naopak začnete přát úspěch ostatním a to hned z několika důvodů.

  1. Poznáte podnikatelské prostředí a zjistíte, že slovo podnikatel neznamená automaticky peníze. Jen ti co dělají své podnikání srdcem se setkají s úspěchem.
  2. Pokud půjde o Vašeho obchodního partnera, bude dobré se radovat z jeho úspěchů s ním.
  3. Lidé, s kterými budete spolupracovat, budou naopak šťastni z Vašeho úspěchu.

2. Zjistíte, že objímat nepřítele se opravdu vyplácí

A to doslovně. Pochopíte, že je snadnější se naučit s konkurencí vycházet a v nejlepším případě dokonce spolupracovat a to i přes to, že zdánlivě podnikáte ve stejném odvětví. Když dva dělají to samé, nikdy to neznamená to samé a právě Vaše rozdílnost je prostor pro spolupráci.

3. Peníze změní ve Vaší hlavě podstatu

Mnoho špatných zkušeností vychází z našeho špatného chápání peněz. Mnoho lidí je má spojeno s negativním pocitem tak silným, že když si jdou něco koupit, nakonec se z toho ani neradují. Jak potom chcete mít víc něčeho, co nenávidíte? To nejde dohromady. Po nějakém čase v podnikání začnete peníze vnímat spíše jako prostředek k rozvoji, nežli jako odměnu. Tím Vás ale nenabádám k neuváženým investicím.

4. Poznáte, že byznys dělá byznys

Potkáte mnoho nových lidí s mnoha nápady či zájmem o spolupráci, z kterých můžete čerpat motivaci a inspiraci. Řiďte se jednoduchým pravidlem „Buď vždy připraven a otevřen novým věcem“.

5. Podnikání se stane součástí Vašeho osobního života

Rozhodně tím nemyslím, že se z Vás stane workoholik. Ale mnoho Vašich obchodních partnerů se stane přáteli, rozdíl mezi pracovní dobou a volným časem, který pro Vás byl tolik zřetelný, se pomalu začne ztrácet, až ho přestanete vnímat zcela. Bude pro Vás existovat pouze čas, který strávíte smysluplně.

6. Začnete vnímat sebe sama jinak

Zapamatujte si ten okamžik, kdy za Vámi poprvé někdo přijde s prosbou o radu. Právě tehdy si uvědomíte, že Vaše slovo má váhu. Možná jste si v začátcích říkali, že nemáte nic, o čem byste mluvili, nebo koho by mohl Váš názor zajímat, ale ta chvíle přijde. Využijte ji a uvědomte si, že máte lidem co dát.

7. Realita je jiná, než jste si mysleli

Zjistíte, že jediné co Vás v minulosti brzdilo, byly Vaše představy. Pravděpodobně jste si mysleli, že nejsou kupci Vašeho produktu, že již nezbylo odvětví, v kterém se dá podnikat, že musíte mít velké množství peněz, nebo kontaktů. Poznáte, že to vše byl jen sebeklam.

8. Nikdo Vám nebude říkat, co máte dělat

Vždy jste byli a budete pány svého osudu. Existuje jen jedna rovina událostí a to sice ta, kterou jste si vybrali. Buď chcete a budete poslouchat příkazy, a nebo chcete dělat věci po svém.

9. Naučíte se i ztrácet

Jedna z nejcennějších lekcí, které dostanete, je právě tato. Přestanete se proher bát, ale začnete je vnímat jako něco posilujícího. Právě ony Vás totiž namotivují ke zlepšení ať sebe či Vašeho podnikání.

10. Obchod uvidíte ve všem

Podnikání Vám otevře oči a obchodní možnosti uvidíte naprosto na každém rohu. Začnete kombinovat, vymýšlet, rozšiřovat portfolio, zakládat nové projekty, nové společnosti. Ten pozitivní pocit svobody Vás naprosto naplní.

 

Rada na závěr: Podnikání není jen o penězích, ale především o lidech a vztazích.


A co si myslíte o podnikání Vy? Napište nám do komentů.

 

Přejeme Vám krásný a úspěšný den

Váš Jak se stát milionářem

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

 

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.