woman 546207 1280Vážení čtenáři,

od té doby, co měníme Váš život k lepšímu, se nám honí hlavami tisíce myšlenek. Nebylo by krásné, se ráno probudit do světa, kde projekty, jako je ten náš, nejsou potřebné? Probudit se a vědět kým jste, kam míříte a proč? Probudit se a těšit se na svoji náplň dne?

Nebylo by skvělé, veškerou motivaci a inspiraci, kterou Vám předkládáme, mít k dispozici už od útlého dětství? Umíte si představit, kde byste třeba mohli být, kdyby podobné věci byly předmětem výuky na školách? Za nás jednoznačná odpověď – bylo!

Málokdo si totiž uvědomuje, jak informace z dětství ovlivňují náš současný život. Ne nadarmo se říká, že děti jsou jako houba. Vstřebávají naprosto vše a jejich mozek reaguje vytvářením vzorců, které jsou potom tak pevně zakořeněny, že se v dospělosti velmi obtížně mění.

Tyto vzorce mohou pak působit jak pozitivně, tak negativně. Díky těm negativním se pak často cítíme méněcenní, předurčení k tomu, že nikdy nebudeme mít to, co chceme. Přitom vše je často jen ve způsobu našeho myšlení.

Poté v našem mozku vznikají situace, jako například, že jdete po ulici a vidíte opravdu luxusní drahý vůz, tím myslím opravdu velmi drahý (10 – 20 miliónů), ale uvědomíte si, že takový vůz není pro Vás, protože Vy si ho nikdy nepořídíte, protože nikdy nebudete mít dost peněz, protože ten kdo je má, je buď klikař, nebo krade.

Kde se vůbec tato reakce Vašeho podvědomí bere? Moc byste onu věc chtěli, ale zároveň nenávidíte každičký detail, který je s ní spojený. Možná se Vám vybaví situace z dětství, kdy jste babičce či dědečkovi ukazovali fotku krásného auta s tím, že si ho jednou koupíte. Jejich odpověď pak byla pravděpodobně, že na něj nikdy nevyděláte. Ale proč? Protože, peníze jsou jen pro vyvolené? Odpověděl Vám na to někdo?

Tím v žádném případě nechceme říct, že Vaše babička nebo dědeček to s Vámi mysleli špatně, nemysleli. Jen Vám říkali, co měli v hlavě oni. Jejich zkušenosti.

Kolikrát jste v životě zjistili, že některé věci nejsou úplně tak, jak Vám je někdo popisoval. Zjistili jste, že dotyčný se zkrátka mýlil. Tím pro Vás dosavadní zkušenosti skončily a začínáte znovu. Připusťte, že tedy ani Vaše zkušenosti nemusí být správné. Volte tedy opatrně tu zprávu, kterou vysíláte kolem sebe, působí na všechny.

Zkuste si vzpomenout, čím jste chtěli být jako děti, když jste ještě neměli povědomí o penězích. Nevzpomínáte si také náhodou, zda Vám někdo neřekl, že tím se neuživíte? Nevzal Vám tím sny? Kde byste byli teď, kým byste byli? Napište nám to do komentáře.

 

Váš Jak se stát milionářem

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.