lifeŽivot – to největší opomíjené bohatství, které můžete mít. Jeho cena je nevyčíslitelná, přesto se neubráníme jeho hodnocení z pohledu peněz. Snažíme se všelijak vyčíslit ten náš a porovnávat ho s okolím. Dá se tedy tvrdit, že hodnota života průměrně zajištěného člověka je menší, než hodnota boháče? Asi jen stěží. Bohužel se občas takovýto scénář odehrává v hlavě nejednomu z nás. Náš život se pak rázem zdá méně kvalitní, bez barev a bez jakékoliv ceny. Tyto myšlenky je velmi důležité ihned zavrhnout, protože dokáží sžírat veškerou radost.

Nemůžete hodnotit život někoho jiného a nikdo jiný zase ten Váš, prostě to není možné.

Jediný život, který stojí za hodnocení je ten Váš a jen vlastníma očima. V žádném případě ho nepotřebujete srovnávat s nikým jiným. Na hodnocení vlastního života Vám stačí položit si jednu základní otázku – zároveň jednoduchou, ale i strašidelnou zároveň, pokud jste si na ni schopni odpovědět opravdu upřímně a to „Jsem šťastný/á?“.

V této otázce se skrývá neuvěřitelná síla a odpovědi jako docela ano, možná, trochu, na ni jednoduše moc nezabírají. Jediné dvě odpovědi jsou ano a ne. V hlavě si můžete odpovídat, jak chcete, ale pocitu, který Vám tato otázka navodí, neutečete. Právě onen pocit je Vaše odpověď. Dobře víte, co Vás trápí nebo naopak těší a to nejlepší na tom celém je to, že to dokážete ovlivnit. Netvrdím ale, že je to jednoduché, protože to opětně záleží jen na Vás. Na tom ostatně stojí celý Váš život.

Jediný závěr, který Vám tak mohu nabídnout je „Dělejte méně toho, co Vás trápí a více toho, co Vás těší.“ Pak se přeci zákonitě musíte mít jen lépe ne? Tak do toho.

 

Rada na závěr
Svůj život hodnoťte jen z pohledu vlastního štěstí a ničeho jiného. Ne, nejste sobci.

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

{fcomment id=}

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.