MexikoZrovna sedím v doutníkovem baru v hotelovém komplexu Valentin Imperial Maya v Mexiku jehož pláže omývá Karibské moře, vychutnávám letitý guatemalský rum a přemýšlím jak jsem se sem vůbec dostal. Ano, zbaběle jsme před zimou utekli s mou milovanou ženou na měsíc do Mexika. Nemyslím tím zrovna, že jsme letěli z Prahy do Frankfurtu a přímo na letiště v Cancunu, myslím tím spíše tu souhru všech věcí v mém životě, které mě už podruhé zavedli právě sem.

Podotýkám, že jsem člověk jako Vy, začínal jsem také nahý v porodnici jako každý z Vás, nezdědil jsem vysněné bohatsví, ani nevyhrál ve sportce. Také jsem měl dlouhou dobu na lednici pod magnetkou primáčklé fotografie exotických destinací, které jsem chtěl ve svých snech navštívit. A teď jsem opět tady, odpočívám, relaxuji a nabírám síly do dalších životních etap a kroků.

Neživí mě pouze mé podnikání a projekty, ale mám také práci, kterou miluji, tak v čem je ten rozdíl? Před několika lety jsem se rozhodl, že pro Vás vytvořím tento magazín, který bude Vaší inspirací a dodá Vám tolik potřebnou motivaci.

Chci Vám tedy říct naslednovné, největší změny přijdou, když přestanete plánovat. Člověk se neustále snaží mít všechny věci pevně pod kontrolou, až bude víc času, až mi přijde výplata, než se mi narodí dítě, až se mi narodí dítě, před svatbou, po svatbě, nejdřív koupit byt, pak postavit dům...

Kolikrát se ale stalo, že všechny tyto plány vyšly podle Vašich očekávání? Jistě některé ano, ale vzhledem k tomu jakou váhu jste jim přikládaly měly vyjít všechny, protože jinak by se zhroutil Váš svět ne? Váš svět se zhroutí teprve poté co ve změti těchto "vážných rozhodnutí" ztratíte smysl pro to dělat ta malá.

Ano velké plány a rozhodnutí Vám pohou určit směr, Vaše cesta je ale doslova dlážděna těmi malými někdy až náhodnými situacemi a právě v těchto chvílích záleží na tom jak se rozhodnete. Ano můžete si dát za cíl, že budete milionářem, pilotem, investorem, podnikatelem, vše jsou to ale jen prázdné pojmy pokud pro ně něco neuděláte. Těžko budete pilotem, když se bojíte létat, milionářem když nejste připraveni i na prohry.

Život je hra, ke které nikdo z nás nemá pravidla, může být krásný, ale také hotové peklo a každý Váš krok, byť se zdá sebemenší, formuje jeho konečnou podobu. Proto buďte stateční, zformujte svou odvahu a hlavně si uvědomte, že to, že máte věci pod kontrolou je jen zdání, vše může být za hodinu jinak.

Stejně tak buďte spravedliví, nezáviďte, závist škodí pouze Vám a Vašemu vědomí. Lidem, kterým závidíte nebo je nemáte rádi, je to jedno. Čím dříve toto pochopíte tím rychleji se začnete cítit lépe, ba možná objevíte svou cestu.

Zkrátka buďte sami sebou a ne tím za koho Vás chtějí mít ostatní.

Já i náš magazín jsme v tomhle bojišti zvaném život s Vámi.

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.