sketchCo leží za podvědomým kreslením?

Stává se to snad každému včetně mě, zavěsíte telefon a udiveně zíráte na papír s čmáranicemi, které jste během hovoru stačili nakreslit a nemáte ponětí, co znamenají. Pokusím se Vám tedy alespoň částečně nastínit, co se právě stalo a vysvětlit některé z nich. Pokud totiž kreslíte na papír výše uvedené obrázky, znamená to, že Vaše aktuální vědomí je slabší než obvykle (právě například v důsledku telefonního hovoru) a Vaše ruka s perem je vedena Vaším podvědomím. Tyto jednotlivé vzory znamenají...

 

HVĚZDY

Chcete být v centru pozornosti a je pro Vás důležité být nápadný. Pokud jsou hvězdy na papíře rozmístěny různě či s velkými mezerami, může to znamenat, že jste v depresi.

 

KRUHY A KROUŽKY

Kulaté předměty, ať vzájemně propojené nebo vedle sebe reprezentují, že máte touhu spojit se s ostatními či spolupracovat. Také to může znamenat, že se cítíte osamělý, odstřihnutý od okolního světa nebo že se Vám nedostává dostatek pozornosti.

 

LIDSKÉ POSTAVY

Pokud nakreslíte postavičku s málo detaily (obvykle postavička z čar), je pravděpodobné, že se podprahově cítíte bezmocní. Při kreslení detailnějších obrázků lidí se Vám podvědomí snaží říct, že jste emočně nestabilní a chcete se izolovat od ostatních lidí.

 

OSOBNÍ MYŠLENKY

Tento druh znamená přirozenou pýchu až sobeckost. Hojnost osobních myšlenek naškrábaných na papíru znamená, že jste velmi egocentrický neboli sebestředný.

 

ČTVERCE, DIAMANTY A DALŠÍ GEOMETRICKÉ TVARY

Znamenají, že máte pevné cíle a přesvědčení. Své názory neskrýváte před ostatními. Je také docela možné, že jste opatrní a ostražití.

 

DOMEČKY NEBO KRABICE

Symetrické tvary ukazují lásku k pořádku, plánování a důkladnému zvažování. Mohou také ukazovat, že přesně víte co chcete a že si za svými názory dokážete stát.

 

ZVÍŘATA

Za kresbou zvířete se může skrývat přímá indikace Vašich aktuálních pocitů.

Tygr nebo vlk – zadržujete nashromážděnou agresivitu

Liška – chcete udělat něco překvapujícího, geniálního až mazaného

Zajíc nebo veverka – toužíte po pozornosti či ochraně

Lev – cítíte se být nadřazený všem okolo Vás

Pokud kreslíte to samé zvíře často, znamená to, že se s ním srovnáváte a připisujete mu své chování či osobnost.

 

KVĚTINY, SLUNCE, MRAKY

Krásné květiny a slunce jsou jistý náznak, že jste spokojeni s tím, co se děje právě teď. Je také možné, že fantazírujete o něčem úžasném, co byste chtěli v budoucnu zažít. Jste pravděpodobně optimistický člověk se slunnou povahou.

 

SPIRÁLY, OBLÉ TVARY A VLNOVKY

Problémy ostatních lidí Vás opravdu nezajímají a nechcete v nich hrát žádnou roli. Možná právě procházíte svojí malou emoční krizí. Potřebujete sledovat své vlastní chování a to poslední co Vás zajímá je řešení problémů ostatních.

 

ŠACHOVNICE

Tento druh kresby Vám říká, že jste zřejmě skončili ve velmi nepříjemné či bezvýchodné situaci. Pokud kreslíte šachovnici často, máte v hlavě ukryté osobní problémy, které jsou spojeny s neschopností se s něčím vypořádat. Mohou být také známkou, že přesně nevíte, kam v životě směřujete.

 

ŠIPKY

Odpovídá směru, kterým podle Vás život směřuje.

Nahoru – orientujete se na ostatní

Dolů – jste zaměřeni na sebe

Doleva – zabýváte se minulostí

Doprava – myslíte na budoucnost.

 

KŘÍŽE

Cítíte se provinile před někým blízkým nebo na Vás padá tíha nějakého problému, za který jste odpovědný.

 

PLÁSTVOVÉ VZORY

Usilujete o mír a harmonii, chcete lépe uspořádat svůj život. Nebo snad uvažujete o založení rodiny?

 

Co nejčastěji kreslíte Vy? Napište nám to do komentů.

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.