smejdi

Dlouho jsme váhali, zda máme dloubnout do tohoto žhavého tématu, ale máme názor, postoj a ten musí zkrátka ven. V poslední době se nám jakákoliv sociální síť zahlcuje vlnou různých návodů na zbohatnutí, infopodnikatelů a zaručených výdělků, ať už na Amazonu nebo někde jinde. Tyto příspěvky poměrně agresivně útočí snad na všechny, včetně facebookových skupin v podobě inzerátů, nabídky práce, ověřených rozhovorů atd.

Na úvod chceme říct, že si nesmírně Vážíme obyčejných lidí, kteří těmito taháky trpí nejvíce a nedá nám spát pocit, že se zde děje něco při nejmenším nekalého, ale určitě nemorálního.

Zároveň tím nechceme urazit lidi, kteří se v tom správném MLM pohybují. Jako MLM dnes ostatně funguje snad většina pojišťoven a investičních poradců včetně např. velkých Partners. O těch řeč opravdu nebude a proti poctivému MLM nemáme výhrady, naopak je to systém, který Vám opravdu může poskytnout finanční a časovou svobodu a můžete se v něm realizovat. Ale není pro povaleče a ano, je to opravdu makačka, na kterou se především musíte hodit.

 

A ZASE TA LETADLA

Ozval se Vám po dlouhé době kamarád, na kterého si už pomalu nevzpomínáte s tím, že Vám chce pomoci a že rozjíždí podnikání? Když ho bez odpovědi ihned zablokujete, z 90% neuděláte špatně. To samé platí pro podobně znějící inzeráty ala minimální investice, výplaty na účet (ovšem v bance v Dubaji) už od 1$ atd., atd. Pokud se podíváte na prezentaci projektu, většinou jde o nekvalitně zpracované stránky, které buď Váš známý vypracoval ve vidině toho, že se zviditelní v miliardách stejných stránek a nebo jde o registraci do nějaké fajnové nové sociální sítě, která má fajnové promo video, v pozadí charitu a největší výdělky na zeměkouli. Lidi Vážně? Tak od toho také ruce pryč. Většinou musíte za nějaké VIP členství zaplatit (nebo platit periodicky), stoupat ve zvláštních žebříčcích a tabulkách (rozuměj lanařit Vaše kamarády a známé k registraci), kterým nikdo nerozumí ve vidině, že se Vám peníze vrátí. Pokud jste naskočili opravdu brzy tak se Vám možná tak akorát vrátí. Často jsou tato letadla zamaskována právě za MLM a affiliate a nevíme za co všechno ještě. Poznáte je tak, že mají formu pyramidového schématu, který sám nemůže fungovat bez toho, aniž by do něj lidé investovali peníze. Jakmile se zaregistruje poslední člověk na světě, který již nemá koho lanařit, systém se hroutí. Poslední člověk na světě myslíme vážně, protože promo video většinou říká něco ve smyslu, že když přivedete 10 lidí a každý z nich 10 atd, 10. úroveň tak znamená 10 miliard lidí (více jak zemská populace).

Buďte střízliví, přemýšlejte než do něčeho bezmyšlenkovitě skočíte, jen Vás to bude potom štvát a Vy budete štvát lidi okolo.

Více o pyramidovém schématu zde.

 

ZAPLAŤ NÁM 80TIS A NAUČÍME TĚ PODNIKAT NA AMAZONU, PROTOŽE MY JSME MULTIMEGAMILIONÁŘI

Vůbec nechceme zabíhat do obsahu tohoto pofidérního školení, ani se nebudeme bavit o existencích, které se pohybují okolo. To už za nás udělal časopis MontyRich v sérii článků zde. Již hned z konceptu kurzu je do oka bijící jedna věc - chceme tvoje peníze. Lidé mají tendenci věřit nějakému vzoru, od toho je tu tvrzení nebo nádech úspěchu ze strany pořadatelů takovýchto kurzů. My jsme to dokázali a ty můžeš taky, jen vysol prachy. Proč to tak vnímáme? Hned vysvětlíme.

"Jsem úspěšný a vydělávám tolik, že nevím co s penězi a tak se rozhodnu o své tajemství podělit v rouše pomoci ostatním lidem. Toto by bylo v pořádku, ale 80 tisíc? Vážně? Co z toho vyplývá nám? Nezajímá mě pomoc, nezajímáte mě Vy, ale chci Vaše peníze, protože kdybych věřil ve Váš úspěch a chtěl Vám opravdu pomoci, tak Vám prostě pomohu a budu chtít například podíl z Vašich zisků." To by podle nás bylo fér.

Ostatně ten kdo má rád automobily, určitě zná miliardáře Elona Muska, který stojí za Teslou a mnoha dalšími projekty. Víte, že všechny Elonovi patenty, tedy něco jako ta tajemství úspěchu, jsou veřejné? Uvolňuje je veřejnosti a dává volně ostatním, aby je dál vylepšovali podle svého? To je pro nás formát člověka, který je s ostatními na jedné lodi a snaží se pomoci. Jak by se lidé asi dívali na Elona, kdyby Vám řekl: Vyrábím Teslu a za 80tis Vám řeknu jak jí vyrábět taky.

Výsledkem všech výše uvedených počinů je stádo opičkujících lidí, kteří již nevytváří žádný hodnotný obsah, ale pouze neustále opakují dokola to, co už jste slyšeli 365 tisíckrát a už Vás to opravdu nezajímá. Navíc dle našeho pohledu toto nepovažujeme za podnikání, jde jen o obchodní zastupování někoho, komu jste zaplatili za to, abyste ho mohli zastupovat…..a on na Vás profitovat.

 

JAK SE JEŠTĚ JINAK MASKUJÍ LIDÉ, KTEŘÍ VÁS CHTĚJÍ ZBLBNOUT:

Mají největší byznys, makají na svém byznysu, chtějí Vás taky, ikdyž jste o nich rok neslyšeli, chodí v nepadnoucích oblecích (ne všichni, někteří si koupili lepší, protože k jejich byznysu chodí ještě do práce). Nikdy Vám ihned neřeknou o co jde....protože byste buď na schůzku vůbec nešli, nebo protože se za sebe stydí.

 

KDO JE CÍLOVÁ SKUPINA

Lidé, kteří chtějí peníze. Chtít peníze je jedna věc, ale opakovali jsme to již mnohokrát a opakovat budeme stále, to co děláte musíte milovat. Opravdu chcete dělat něco co Vás ani nebaví a ani tomu pořádně nerozumíte? Asi ne.

 

VELMI MOUDRÁ RADA NA ZÁVĚR:

Pokud po Vás někde chtějí nejdříve peníze a pak slibují výdělky, tak v 90% uděláte dobře, když dáte ruce pryč.

 

ZÁVĚREČNÝ PROSÍK:

Prosíme, přemýšlejte.

 

Máte nějaké špatné zkušenosti nebo chcete poradit zda projekt, do kterého Vás někdo lanaří je nebo není letadlo? Napište nám je buď do komentářů, chcete-li zůstat v anonymitě, pište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Rádi Vaše postřehy využijeme v dalších článcích, ve kterých Vás samozřejmě nebudeme jmenovat, pokud výslovně nebudete chtít.

 

Autor: Redakce JSM

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.