red head

Každý z nás se alespoň jednou za život ocitl na křižovatce, kdy musel učinit rozhodnutí ať už malé či životní. Někdy máme v hlavě jasno a rozhodnout se, nám nedělá sebemenší problém, někdy se ale dokážeme rozhodovat několik dnů a během doslova mučíme sami sebe. Je důležité si uvědomit, že ale vlastně neexistuje správná a špatná cesta, každá z nich je pouze rozdílná, to je celé. My si pouze potřebujeme vybrat jednu z nich.

Zkuste následující:

 

1. DOPIS Z BUDOUCNOSTI

Vezměte si papír a dejte dohromady všechny cesty, kterými se můžete vydat. Jednu z nich si vyberte a představte si, že jste se pro ni rozhodli. Pak si zkuste vybarvit váš život za 6 měsíců a jak by se mohl změnit po vašem rozhodnutí. Tento obraz do detailu poctivě popište a udělejte z popisu dopis, který budete adresovat vašemu současnému já. Nezapomeňte na všechna pozitiva i negativa, zkrátka kde budete, co budete dělat, jak budete žít, s kým atd atd.

Ale je to dopis že? Skončili jste tedy s popisem života? Skvěle, nyní přejděte k emocím. Napište vašemu současnému já, jak se cítíte a jak se vám daří. Jste spokojeni s rozhodnutím, které jste udělali nebo vás něco trápí? Dejte to všechno na papír.

Na konci dopisu si poděkujte za rozhodnutí a napište jak vážně ovlivnilo váš život. Hotovo? Dejte dopis na stranu.

 

2. A ZNOVU

Opět si vezměte papír a představte si, že jste si vybrali jinou cestu. Znovu vše popište tak, jako poprvé. Poděkujte si a dopis na stranu.

 

3. ROZHODNUTÍ

Po pár dnech si vezměte oba dopisy a přečtěte si je. Jak se při jejich čtení cítíte? Připadají vám obě cesty podobné? Líbí se vám jedna více než druhá?

Tento způsob vám jistě pomůže udělat správné rozhodnutí.

Pokud jste nepodváděli a opravdu si vše popsali do sebemenšího detailu a poctivě si několik dnů počkali, pak vám dopisy po pár dnech budou připadat, jako byste je nepsali vy ale nějaký známý či někdo jiný. Najednou uvidíte vaše vyhlídky z jiného úhlu a ucítíte emoce vašeho budoucího já. Nevědomky tak pochopíte, která z vašich vybraných cest vás děsí, která vás nechává na pochybách a která je ta, po které touží vaše srdce!

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.