Tak jako naše tělo potřebuje odpočinek, potřebují ho i naše myšlenky. Náš mozek je celý den zaměstnaný přemýšlením nad informacemi, které mu předkládáme (a že jich v dnešní době není málo), že občas také potřebuje vypnout. Ano lehce se to povídá, ale jak to udělat, když si večer lehnete do postele s jediným cílem usnout a v tom se vám v hlavě rozbouří vichřice myšlenek? Zkuste tyto 4 způsoby a uvidíte, že osvěžíte svou mysl.

night sky

PŘEHRAJTE SI DEN POZPÁTKU

Jdete do postele, čistíte si zuby, sprcha, film, večeře, čas s rodinou, práce, oběd, práce, snídaně… Takhle krásně si projděte celý den naopak. Vyčistíte tím svůj mozek a brzy budete spát jako malé dítě.

SPORTUJTE

Ideální pro vyčistění hlavy je běh, vy a příroda, monotónní pohyb, jednolité tempo – v tuto chvíli se vám myšlenky absolutně zjednoduší a začnete vnímat jen sami sebe. Ale pokud neradi běháte, dělejte něco jiného, jógu, švihadlo, činky, cokoliv se počítá.

PIŠTE SI, NA CO MYSLÍTE

Najděte si tiché místo, vezměte papír, tužku a začněte psát vše, na co myslíte. Ze začátku si zřejmě budete připadat jako blázen, ale uvidíte, že po chvíli nebudete mít co napsat. Tok myšlenek se zkrátka zastaví, věřte mi :)

SOUSTŘEĎTE SE NA SVÉ DÝCHÁNÍ

Ano, vím, že proces dýchání už znáte, ale tohle cvičení je opět o zaměření mozku na velmi specifickou a stereotypní činnost. Nechte, ať dýchání spotřebuje veškerou pozornost vaší mysli. Soustřeďte se na to, jak nádech vyplňuje vaše plíce a jak při výdechu vaše tělo opouští. Pak na chvilku zadržte dech, v tu chvíli nebude existovat žádná myšlenka. A zase dýchejte. Opakujte tolikrát, dokud si váš mozek neodpočine.

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.