Co kdyby vám někdo řekl, že stačí vyměnit v našem slovníčku a myšlení dvě slovíčka a vaše sny budou na dosah? Měli byste ho za blázna? Následujících pár řádek vás možná vyvede z omylu.

chess

„Musím“ vs. „Chci“

Jistě znáte vaše odhodlání a zapálenost pro věc, kterou musíte udělat a kterou chcete udělat jen z vašich vnitřních pohnutek. Toto cvičení je zde právě proto, aby vás naučilo uvědomovat si, co ve vašem životě opravdu chcete a zároveň vás zbavilo nepříjemného pocitu u slova „musím“.

Jak sami cítíte je velký rozdíl mezi větami „Musím navštívit rodiče“ a „Chci navštívit rodiče.“

Musíte chodit do práce? Vím toto je citlivé téma, každý chceme vydělávat, ale pokud je vám bližší v tomto spojení slovo musím nežli chci, je zřejmě lepší začít přemýšlet nad změnou zaměstnání. Práce by vás měla bavit, jinak jen klamete sami sebe.

beach

„Ale“ vs. „A“

Co mají tyto dvě slovíčka společného? Vůbec nic, jedno je rozporovací a druhé spojovací, přesto v jejich používání často děláme chybu, která ovlivňuje naše myšlení.

Co když místo „Chci jít večer do divadla, ale mám moc práce.“ řeknete „Chci jít večer do divadla a mám moc práce.“

Už vám dochází ten rozdíl? Slůvkem „ale“ vytváříte nevědomky konflikt mezi dvěma frázemi, které spolu vůbec nesouvisí. Místo toho slůvkem „a“ je od sebe oddělujete.

Je tedy čas začít měnit své návyky, pro vnitřní klid a spokojenost je o mnoho lepší si příště říci „Chci novou kuchyni a potřebuji zrekonstruovat koupelnu“ nežli „Chci novou kuchyni, ale potřebuji zrekonstruovat koupelnu.“

 

Abyste uspěli, MUSÍTE tyto metody používat, ALE nebude to jednoduché. Abyste uspěli A cesta byla jednoduchá, pak tyto metody CHTĚJTE  používat. Vidíte ten rozdíl?

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.