Znáte to rčení, že vrána k vráně sedá a jaký si to uděláš, takový to máš? Až když se nad nimi zamýšlím zpětně, objevuji, kolik pravdy se v nich vlastně skrývá. Co když vám teď řeknu, že tato rčení jsou okamžitou odpovědí na váš současný život.

bonfire

KDO JE VRÁNA

Vrána jste vy. A vy sám si určujete, s kým budete sedět. Jaké okolí si zvolíte, koho budete mít okolo sebe, zkrátka jaké si to uděláte, takové to budete mít. Tato volba je jen a jen na vás. Vaše nynější okolí je zrcadlo toho, jací jste vy a toho jak se cítíte.

Mnohdy jediní, kteří nás soudí, jsme my sami.

Pokud se cítíte být méněcenní a neúspěšní, pravděpodobně kolem sebe budete shlukovat podobné osudy, lidi, kterým se nedá věřit a vše se bude neustále opakovat. Stejně to funguje i na druhou stranu. Mnohdy jediní, kteří nás soudí, jsme my sami. Hranice mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je velmi tenká. Chudý může závidět miliardářovi peníze, miliardář chudému lásku. Oba jsou ve vlastních očích neúspěšní, ale v očích toho druhého naopak.

A teď vám řeknu proč okolo sebe mít raději ty úspěšné

1. NENECHAJÍ VÁS PADNOUT

Když přijde na lámání chleba, podrží vás. A nemluvím jen o penězích, ale zkrátka pokud je vaše okolí silné, ve chvíli potřeby vám tu sílu dodá. Stejně jako ji vy dodáváte ostatním.

2. NEBUDOU VÁM ZÁVIDĚT

Zkrátka se před nimi můžete pochlubit a sdílet své úspěchy. To samé budou dělat oni a to je neuvěřitelně povznášející.

3. BUDOU PRO VÁS INSPIRACÍ

Takové kreativní prostředí je úrodnou půdou pro mnohé společné nápady a realizace.

4. NAUČÍ VÁS VIDĚT SKUTEČNÉ PROBLÉMY

Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Na to mnoho z nás často zapomíná. Problémům se nevyhneme, ale řešme je, až přijdou. Určitě se vám někdy stalo, že jste se s něčím trápili a ono se to vyřešilo buď samo, nebo k tomu ani nedošlo.

5. NAUČÍTE SE PRACOVAT S NEGATIVY

Vše nemůže být jen pozitivní. Ale negativa se naučíte snášet. Pochopíte, že negativa, která řeší úspěšní lidé, jsou zkrátka taková jiná, jinak se snáší a jinak se na ně pohlíží. Důležité je o nich vědět.

6. BUDETE VĚDĚT, KAM PATŘÍTE

Snadněji najdete sami sebe. Budete se více soustředit na to, co máte rádi a to ponese plody.

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.