Eva KavkováVážení čtenáři,

v dnešním díle seriálu o úspěšných podnikatelích mám tu čest Vám představit velmi schopnou a silnou podnikatelku, vizionářku a spolumajitelku rozsáhlého konceptu Secret of Raw, paní Evu Kavkovou. Během rozhovoru čišela z jejích slov rozhodnost, ale též obrovské souznění se vším co dělá. Ač má za sebou dlouhá léta zkušeností s úspěšným zakládáním a prodáváním firem, jde o velmi vyrovnanou charismatickou ženu. Nechte se inspirovat člověkem, který ve všem vidí výzvu.

O Secret of Raw slovy Evy Kavkové

Restaurace Secret of Raw vznikla před rokem na popud mého vnitřního přesvědčení a poskytuje modernímu člověku vhled do života vitariána a do jeho způsobu žití. Sama jsem již pátým rokem vitariánka a chtěla jsem tak spojit své hobby a činnosti, které ráda dělám v to, co bude i má práce. Jsme tak jediní svého druhu a vařené jídlo u nás opravdu nenajdete. Secret of Raw je forma franchisové společnosti, která má v současné době dvě odvětví, restauraci Secret of Raw a síť cukráren Secret of Raw Sweet.

1) Jaká byla Vaše životní cesta až dosud?

Rozhovor s Evou KavkovouVždy mě hnal dopředu můj vnitřní motor a byla jsem dle dnešní terminologie business woman. V mých začátcích jsem pracovala možná více než bych měla, ale co ve mě pracovalo ještě mnohem víc, byla touha nepracovat, ale bavit se. Už od té doby co jsem dokončila gymnázium, chci, aby každý můj den byly prázdniny. Ne však proto, že bych nechtěla nic dělat, ale chci každý den vstát s postele s tím, že se na mou činnost budu těšit. Od mých 21 let se pohybuji ve světě byznysu. Jsem vizionářka a tak pokud mám nějakou vizi, realizuji ji a pak následně firmu buď prodám, nebo ji konvertuji do jiného segmentu, který má v tu danou chvíli smysl.

Před šesti lety, kdy jedna z mých mezinárodních firem zabývající se investicemi do nemovitostí zaznamenala propad v důsledku krize po celém světě, jsem velice rychle pochopila, že se potřebuji na vzniklou situaci konvertovat. Byla to ale jen odpověď na to, co ve mně již delší dobu zrálo. Vnitřně jsem cítila, že se potřebuji více věnovat ženské tvůrčí činnosti a kreativitě. Tak jsem se v roce 2009 začala angažovat v módním návrhářství a designu (evakavkova.com). Tato zkušenost mi pomohla vytříbit mou představu, ve kterém segmentu se chci pohybovat. Vše na sebe začalo navazovat, protože jsem při přípravě mého módního projektu potkala Jana Plajnera (spolumajitel Secret of Raw). Bohužel módní byznys je velmi nákladné odvětví a tak když peníze došly, začala jsem se dívat po dalších zdrojích financí a něčem jiném, v čem by se dalo podnikat. V tu chvíli jsem se zastavila a zeptala se sama sebe "Počkej Evo, proč to nejde? Proč na to tak tlačíš? Vždyť vždy když něco chceš, tak to dopadne." Tak mi došlo, že se již v těchto odvětvích pohybovat nechci. Ale co dál? Byla jsem tehdy již krátce vitariánka a objevovala mé nadšení pro zdravou stravu. Mé celoživotní zkušenosti a vědomosti začínaly vyplouvat na povrch.

Jednoho dne jsem se tedy zeptala Honzy, co si o mé vizi myslí. Jemu se nápad velice zamlouval a tak jsme začali připravovat byznysplán. Má prvoplánová myšlenka nebyla založit restauraci, ale spíše předávat tento koncept stravy dále do světa a ukazovat lidem dary, které tento druh stravování přináší. Pochopila jsem ale, že jinak než přes restauraci to nepůjde. Tak se zrodila Secret of Raw. Životní styl vitariána skrývá velké poklady, proto Secret. Své zkušenosti tak předávám v současné době lidem formou čtyřdenních kurzů na Sázavě. Učíme své klienty jak nalézt svůj unikátní životní úkol, svou osobnost a raw stravu zde používám jako jedno z propojovadel. Pomocí různých miniher pomáháme tak účastníkům uvědomovat si svou kreativitu, schopnosti, plusy a mínusy.

Pokud rozvíjíte takovouto vizi, musíte vždy pracovat s tím, na co je společnost připravená. I když bych sama již nejraději představila další plány, musím postupovat krok za krokem a proto naše restaurace Secret of Raw, která udělala rok od vzniku obrovský krok k osvětě společnosti.

Eva Kavková 22) Co byl impulz k tomu začít podnikat?

Po revoluci jsem odjela do Anglie dělat au-pair, jelikož jsem neměla absolutně představu o tom co dělat dál, na jakou vysokou školu jít. Tam jsem si uvědomila obrovské možnosti. Pocházím z Vlašimi a po mém návratu mi bylo ještě více zřejmé, že není možné žít nikde jinde než v Praze. Moje kamarádka mi pověděla o ruském podnikateli, který rozjíždí hotelový rezervační systém a hledá k sobě vhodného člověka. Seznámila jsem se s ním, jeho spořádanou rodinou a dostala jsem seznam úkolů, které pro něj mám udělat. Během dvou dnů jsem mu seznam vyplnila. Byl ze mě nadšený, začali jsme tedy spolu spolupracovat a on mě pustil absolutně ke všemu. Byl to od přírody drilař, který měl mnoho zkušeností z Ameriky. Systém, který jsme dali zdárně dohromady, pak prodal za 8 milionů USD. V dnešní době vlastní Ticket Stream Co. Následně začal nabírat další zaměstnance a to byl ten zlomový okamžik. Sice jsem dostala lepší pozici a větší peníze, ale moje role byla rázem méně zajímavá. A to byl impulz, kdy jsem si založila recruitingovou firmu Jobs International, která dělala generálního subkontraktora firmě, která dostala oněch 8 milionů USD. Dále jsem založila licence pro recruiting do Anglie, Irska a Německa a firmu jsem prodala americkému řetězci. Jen co jsem jí prodala, založila jsem firmu na relokaci zahraničních firem do ČR. V té době tu nebyla firma, která by zahraničním klientům nabízela komplexní servis. Začali sem přijíždět angličané, kteří hledali nemovitosti. Založila jsem tedy realitní společnost Property in Prague. Takto jsem dále pokračovala, až jsem se dostala k dnešnímu dni a Secret of Raw.


3) Co byl Váš cíl v době, kdy jste začínala s podnikáním?

Vždy to byla seberealizace a nalezení sama sebe, peníze jsou vedelejší efekt.

Pokud se budeme bavit o stávajícím projektu, pak to bylo jasné hledání svého životního úkolu.

Secret of Raw4) Měla jste strach?

Při začínání nikdy. Většinou jsem měla strach, když jsem končila (úsměv). Je to běžný byznysový strach, kdy s něčím končíte, nevíte co bude nového a Vy se toho stávajícího nechcete pustit. Důležité je si tak uvědomovat smrti ve svých životech, což jsou různé formy konců a jsou naprosto přirozené.

5) Plánujete nějaký budoucí rozvoj?

Tento koncept je od samého začátku o jeho rozšiřování a o osvětě, jak moc jídlo ovlivňuje naše zdraví a otevřenost našeho vědomí a že vitariánství není žádná forma asketického žití, ale jak prospěšné je pro tělo i mysl. Název Secret of Raw i komunikace je v angličtině proto, aby projekt mohl dosáhnout mezinárodního charakteru. Aby byl zpřístupněn co nevětšímu počtu lidí, jsou smlouvy formou franchisové společnosti a už nyní máme zájemce v Liberci a Ostravě. Další pokračování vize vidím v pořádání osvěty, založení přírodních resortů, ve kterých se mohou lidé takto stravovat, jezdit na ozdravné procesy a sdílet své zkušenosti.

Raw Burger6) Jaké vlastnosti by podle Vás měl/neměl mít začínající podnikatel?

Měl by jasně vědět, co chce, pokud nebude naprosto jasně vědět co chce, ztratí focus drive a byznys nevyjde. Pokud jde o muže, pak by jejich hlavním životním cílem měl být jejich životní úkol a pak teprve žena. Protože pokud to tak není, tak se v podstatě nerealizuje nebo schází z cesty a potom ztrácí oboje. U ženy by měla být na prvním místě kreativita a nalezení tvořivosti, skrz kterou pak inspiruje svého muže. Pokud je to obráceně a ona vede cestu a přebírá vedení, pak v důsledku vyčerpání ztrácí vše.

Další důležitá část je odvaha, ale taková, ve které se člověk nebojí jít do úplné nahoty a zranitelnosti.

Rozhodnost, umět rozhodovat a nést zodpovědnost.

Opravdu vnímat svět a život, na každé situaci ač se zdá být nejhorší pod sluncem, je jasný vzkaz a musí se uchopit pozitivně.

Vytrvalost

7) Jak nejlépe byste popsala svou povahu?

Jsem vytrvalá, vizionářka. S tím mám spojené slabiny, o kterých vím. Nejsem dotahovač, nemám ráda stereotypní situace. Jsem společenská, miluji humor a legraci.

8) Co je podle Vás štěstí?

Stav mysli.

9) Co byste v životě chtěla ještě dokázat?

Být víc v přítomnosti a povznést se nad mraky, protože od určité výšky již mraky nejsou.

10) Co je Váš největší životní úspěch?

Moje dcera Adinka.

11) Jaké je Vaše životní motto?

Touha uvidět v lidech to nejlepší co v nich je, mi byla vždy největším zdrojem inspirace.

12) Jaký je Váš vzkaz pro naše čtenáře/začínající podnikatele?

Nejhorší není fyzická smrt, ale umírat zaživa. Zaživa umíráte, pokud nežijete svůj plný životní potenciál, proto jděte do toho. A pokud se rozhodnete, celý vesmír se spojí a pomůže Vám.

Secret of Raw logo

 

Autor: Bc. Petr Šafránek

 

Pokud se domníváte, že bychom měli napsat i o Vás, dejte nám o sobě vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.