promoMgA. Barbora Augustinová fashion designer

A je to tady! Dlouho mnou očekávané interview je na světě. Není náhodou, že právě v předvánoční čas. Věřím na správné načasování událostí. Osud, možná…

Je to přesně rok, co mi kdosi řekl: „a proč vlastně neděláš, to co opravdu chceš?“. Ano, byla to Baru.

Inspirativní, sofistikovaná osobnost, která ve Vás vyvolá emoce. Člověk, který má schopnost ve Vás probudit touhu tvořit.

Je 11:00 a já piji své oblíbené caffe lungo a netrpělivě vyhlížím, až se ve dveřích objeví Baru :-).

Naše setkání je vřelé a spontánní. Jsme ve výborné náladě připravené začít…

 

 

Baru, tři slova, která vystihují tvojí tvorbu?

První mě napadá jednoduchost, nečekané spojení a kontexty. Jednoduché vĕci jsou často hodnĕ složitĕ vykonstruované. Je to strašně těžké analyzovat…Mám ráda prvek překvapení v tvorbě. Baví mě vymýšlet zajímavé detaily, spojení materiálů a tvarů. Celkově obuv vnímám spíš jako sochy. Zároveň, ale myslím na to, aby to co vytvářím bylo nositelné.

 

boty1Klasická otázka: Kde čerpáš nápady pro tvojí práci?

Mám vize. Inspiruji se v pocitech. Krajinou a hlavně hudbou. Jsem na ní přímo závislá (smích). Inspiruje mě život, dívám se kolem sebe a poslouchám....

Mám na sobě kabát, tepláky, rozcuchané vlasy a obrovská sluchátka. Takhle mě můžeš vidět po Praze, když relaxuji. A to je to přesně to vyvážení, které potřebuji. Inspirace znamená určitý druh vnímání, kdy je člověk otevřený novým myšlenkám a pohledům.

Fascinuje mě tókijská streetová móda, má v sobě nekonečnou zásobu energie, nápadů, originality a odvahy a díky mísení stylů západní a východní kultury je bohatší. Harajuku je cestou k nalezení a prosazení svého názoru. Revolta proti upjaté morálce a stereotypu "uniforem".

Subkultury všeobecně jsou podhoubím pro inspiraci a vznik módních trendů, komunikují se širším okolím díky stylu a jejich styl představuje zprávu.

 

 

boty2A co cestování a inspirace?

Jednoznačně letiště (smích)…každý někam letí, na něco se těší. Nové začátky. Každý má svůj příběh, svoje tajemství, přání, cestu… je to ta atmosféra, pohyb, které tam vnímám. Objevila jsem knihu filozofa Krakauera "Ornament masy", kde se píše, že v pohybu ruky, v pohybu těla a v pohybu masy ve městě se odráží stav naší společnosti. Najednou jsem si uvědomila, jak se aktivita otiskuje do města, že tím vzniká specifická geometrie, díky níž můžeme postupně vnímat i minimální pohyby věcí, které si ani běžně neumíme zapamatovat.

A létání samotné. Let – povzneseš se nad všechno. Oblaka. Ta křehkost. Jemnost. Já to prostě miluju (smích).

 

Učíš, viď?

Ano.

 

boty3A jaká je Bára jako vyučující?

Jsem hodně náročná na svoje studenty. (To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, pozn. redaktorky) . Důležité je pro mĕ nalezení individuality každého studenta a schopnost inovace. Nové trendy v střizích, v materiálech se mĕní rychlostí svĕtla plus rychlý vývoj technologií. Pro někoho to může být i depresivní. Musíme se učit reagovat na neustále probíhající změny. Módní trendy jsou důležité, vyjadřují se k době, ve které žijeme, zkoumají co nás zajímá, co potřebujeme, co nám chybí, ovšem nejsou diktátem, ale pouze návodem.

 

 

My dvě jsme se potkaly v rámci celoživotního vzdělávání na fashion kurzu při ZČU.

Ano, vzpomínám si (smích).

 

 

Ještě, aby ne J. Letos kurz také vedeš?

Ano. Baví mě to!

Všeobecně vedu studenty k tomu, aby se účastnili soutěží, módních přehlídek a stáží v zahraničí.

Je to super pocit, když vidíš, jak se prosadí a stoupají výš a výš v pomyslném fashion žebříčku.

 

Nemůžu se nezepat. Co nosí Bára?

Můj šatník jsou puzzle!!! A mám alergii na loga značek.

 

boty4Tak teď jsi mě dostala (smích).

Někdy mírně provokativní kombinace na první pohled neslučitelného, co ve finále vytvoří ten můj LOOK. Není to v dokonalosti, ale v sebevědomí a odvaze s módou pracovat a využívat ji ve svůj prospěch. Nebýt jejím otrokem, ale mít z ní radost. Oblečení je zrcadlo, které odráží stav mysli.

Není to tak dávno, co jsi vyhrála 1.místo v kategorii Professional view Obuvnické a kožedělné asociace. Wau! Gratuluji. Poprvé za celou historii soutěže se porotci jednohlasně shodli na tvém prvenství.

 

Jaký to je pocit?

Je to především závazek a samozřejmě radost.

 

Když budu chtít designové boty od Báry Augustinové?

Tak si u mě prostě objednáš na zakázku (smích).

Domluveno!

Domluveno :-).

 

Autor: Lucie Bartovská

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.