Dnešní rozhovor je skutečná perlička. Šel jsem dnes s naším dalším rozhovorem až k samotnému pramenu veškeré motivace a kde jinde bychom ji mohli najít než u profi mistra Evropy z roku 2013 v K-1, sportovce, kaskadéra, podnikatele a zároveň mého kamaráda Honzy Homolky. Sport a motivace jdou ruka v ruce, jsou spojeny s optimismem, určitou sebekázní a tak by dle mého názoru měl fungovat i člověk, který chce mít své podnikání a dosáhnout svých snů.

 

HONZO, POVĚZ NÁM NĚCO O TOM, CO DĚLÁŠ

Jako hlavní věc vnímám naši tělocvičnu SKS Arenu Kladno, kterou provozujeme ještě se třemi dalšími společníky.

Dále to co umím, předávám ostatním přes soukromé tréninky a vlastním značku se sportovním oblečením Fair Play Fighter, která původem vznikla jako mé promo, ale lidem se ta myšlenka líbí a nosí jí čím dál tím více. No a když někdo potřebuje, abych mu upadl ve filmu, tak dělám ještě kaskadéra :-).

V neposlední řadě se věnuji projektu Čtvrté kolo, který vznikl na podporu vozíčkářů a hendikepovaných.

 

1) JAKÁ BYLA TVÁ ŽIVOTNÍ CESTA AŽ DOSUD?

Bojovým sportům se věnuji v podstatě celý život, začal jsem ve čtvrté třídě s karate a teď vím, že to vyzní jako klišé, ale byl to Van Damme, který mě na tuhle cestu přivedl. Po prvním pásku jsem chtěl okamžitě lepší a takhle se to šoupalo stále kupředu. Mým problémem totiž je, že pokaždé když si něco vysním a ono se to povede, tak potřebuji jít dál. Samozřejmě mám radost, ale už myslím na další metu, něco zase o trochu výš a mám nové cíle.

Mé začátky samozřejmě nešly bez podpory rodičů. Můj tatínek jako mladý sám zápasil řeckořímské zápasy, takže mě podporoval a tomu se váže zajímavý příběh. S tátou jsme od malička dělali obchody typu „Když chceš chodit na karate, dobře, ale zaplať si první čtvrtletí, a když to vydržíš, tak to budu platit já.“ To se povedlo. Jenže okolo mých 10ti let jsem začal dělat kickbox a potřeboval jsem boxerky, z toho už táta tolik nadšený nebyl, protože věděl, že jde o tvrdší sport. Dal mi tedy těžší úkol „Představ si, že jsem tvůj obchodní partner a požádej mě o podporu, abych ti ty rukavice koupil,“ a to pro mě 10ti letech byl docela oříšek :-), protože tím okamžitě padly prosby typu „tati prosím“, nebo „já bych chtěl“, ale musel jsem vyjednávat na rovinu jako chlap s chlapem. Chvilku mi to trvalo, ale nakonec se mi to také podařilo. Ale samozřejmě podporu rodičů jsem měl vždy, někdy větší, někdy menší, to je pochopitelné, protože každý rodič se nerad dívá, když jeho dítě mlátí, ale to k tomu sportu prostě patří.

1351

Pro všechny kdo si teď ale myslí, že jsem talent od přírody, tak se mýlí. Jako malý jsem byl poměrně tlusté děcko a vše co umím, jsem si musel vydřít, díky tomu se znám, a vím jaké karty mám a s těmi musím hrát.

Po absolvování vysoké školy, kdy jsem po pěti letech dodělal bakaláře, jsem věděl, že škole nedávám to, co bych měl a bylo jasné, že to není moje budoucnost a tak jsme v roce 2003 otevřeli SKS Arenu.

Fair Play Fighter vznikl, když jsem začal více zápasit a potřeboval jsem, aby se o mě vědělo za prvé kvůli soukromým tréninkům a za druhé kvůli naší tělocvičně. Jak tvrdíme, Fair Play Fighter je značka s názorem a ten zní „Vyhrávat s pokorou, prohrávat se ctí“, možná i protože jsem dost prohrával, tak jsem to potřeboval nějak vysvětlit (smích). První kousky vznikly samozřejmě jak jinak než přes kamaráda, který měl reklamní společnost a postupem času jsme přecházeli na vlastní grafiky atd. Momentálně kromě tréninkového oblečení děláme ještě kšiltovky snapback.

Další logický krok po SKS Aréně, soukromých trénincích a vlastní značce byl začátek pořádání sportovních kempů. Ty fungují 4-5 let jejich přínos je v diverzitě lidí, kteří přijedou z různých koutů nejen ČR, nyní například očekáváme 5 účastníků z Polska. Každý kemp je jiný a zaměřený na jinou oblast, například jeden byl zaměřen na problémy v zápase, kdy jste si poranili ruku nebo nohu, když nevidíte na jedno oko nebo dojde fyzička a na následné aplikace.

 

2) CO BYL IMPULZ K TOMU ZAČÍT PODNIKAT NEBO JAK TO SPORTOVCI MAJÍ, JE TO TŘEBA NUTNOST?

Úplně na rovinu, je to vlastně komplikace. Musíš se starat o to, co sám potřebuješ a pak ještě o celý běh všeho okolo, takže času je ve skutečnosti méně. Na druhou stranu je fajn, že pomáhám dalším lidem se někam pohnout a sám beru zápasení jako určitou životní fázi, která jednou skončí, ale takhle může člověk zůstat stále v kontaktu, protože ten sport mám prostě rád. Samozřejmě když se budu bavit o ideálu, tak pro vrcholového sportovce je nejlepší, pokud sežene takové sponzory, aby mohl jen trénovat.

DSCN2443 

3) JAK VYPADÁ TVŮJ PRŮMĚRNÝ DEN?

Já to mám trošičku freestyle :-). Vždy se to řídí podle toho co je zrovna aktuální, pokud mám nějakou práci na filmu jako kaskadér nebo jestli mám před zápasem, pak je hlavní cíl má příprava. Pokud je období mezi, tak trénuji lidi, připravuji další projekty, kempy atd. Takže můj den je vždy velmi pestrý a rozhodně nejde o stereotyp, což je na jednu stranu skvělé a na druhou je samozřejmě těžké přehazovat výhybky z jedné věci na druhou.

 

4) MÁŠ NĚJAKÉ SPONZORY?

Máme okolo sebe mnoho lidí, co nás různě podporují, za což jim velice děkuji. Dva z nejvýznamnějších sponzorů jsou město Kladno, které nás finančně podporuje a Pitbull Westcoast, od kterých máme skvělé oblečení nejen na zápasy.

 

5) CO KROMĚ SPORTU DĚLÁŠ?

Minulý rok jsem si pořídil motorku a tak se rád projedu :-). To je pro mě skvělý relax, na který nedám dopustit.

 

6) VÍM, ŽE OBČAS JEZDÍŠ TRÉNOVAT I DO THAJSKA, PROČ?

Někdo praktikuje work&travel a já fight&travel, to je kombinace, kterou mám úplně nejraději, cestování/trénování. Dopřávám si ji minimálně jednou za rok. Mám tak za sebou Thajsko, kde jsem byl již víckrát, Filipíny, USA, Brazílii.

Největší zážitek pro mě ale byl asi Azerbajdžán. Byli jsme na východě v bohatém hlavním městě a i tak tam každý na ulici vypadal, jako když zrovna vyřídil 15 lidí (smích).

135

 

7) VĚDĚL JSI VŽDY, ŽE BUDEŠ DĚLAT TO, CO DĚLÁŠ?

Rozhodně ne, než mě oslovily filmy s Van Dammem, tak jsem hodně hrál na počítači. Když jsem šel v první třídě na fotbalový nábor, tak mi trenér řekl, že jsem moc tlustý, ať si raději vyberu něco jiného (smích), ale ještě že tak, protože mě to donutilo začít nad sebou přemýšlet.

 

8) CO BYL TVŮJ CÍL V DOBĚ, KDY JSI ZAČÍNAL SE SPORTEM?

Začátek byl černý pásek v karate, a když už se blížil, tak jsem začínal zápasit. Když jsem tedy černý pásek získal, měl jsem ohromnou radost, ale zároveň jsem již chtěl vyhrát mistrovství republiky v lightcontactu. Když jsem vyhrál light, chtěl jsem vyhrát full, pak Evropu, pak svět a takhle se to pořád stupňovalo. Momentálně jsem nastoupil do MMA, což je obrovský skok, protože najednou je 50% tréninku o boji na zemi.

 

9) SPORT JE HODNĚ O MOTIVACI, KDE JI BEREŠ?

Upřímně, vůbec nechápu, kde se ve mně bere a proč mě to stále baví. Dříve to bylo o tom, že jsem si potřeboval něco dokázat a postupem času mě to začalo prostě bavit. Takže moje motivace bude pramenit z toho, že mě to zkrátka baví.

 

10) JAK NEJLÉPE BYS POPSAL SVOU POVAHU?

Paličák, optimista.

 

11) CO PLÁNUJEŠ DO BUDOUCNA?

Určitě chci ještě něco odzápasit. Více cestovat a dopracovat se postupně k mojí vysněné idylce, pláž, pivo a vedle mě surf.

Co se týče třeba kempů, tak tam bych chtěl do budoucna začít zvát i různé trenéry, tak aby si mohli lidé vyzkoušet rozdílné přístupy.

 

12) CO JE PODLE TEBE ŠTĚSTÍ?

Když se ráno probudíš a máš se na co těšit.

1353

 

13) CO JE TVŮJ NEJVĚTŠÍ ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH?

Ten co je vidět, je profi pás mistra Evropy v K-1, je to jeden z milníků cesty, po které ještě stále jdu.

 

14) JAKÉ JE TVÉ ŽIVOTNÍ MOTO?

Když vyhraješ tak buď rád, že jsi vyhrál a zbytečně se nepovyšuj nad svého soupeře, protože kdyby tam nebyl on, tak tam nejsi ani ty. A když už musíš prohrát, tak ať se to lidi pamatují.

 

15) JAKÝ JE TVŮJ VZKAZ PRO NAŠE ČTENÁŘE?

Žijte, koukejte kolem sebe, nemějte ze všeho strach. Hlavně se neupínejte k věcem, jsou sice fajn, já mám také rád svojí motorku, ale je to jen věc, když tady nebude, tak se nic neděje. Když nebudete mít nový telefon, tak je to úplně jedno. Peníze se dají mnohem lépe utratit za zážitky a za to, že uvidíte kus světa.

 

STRÁNKY FAIR PLAY FIGHTER A SKS ARENY KLADNO

fc0

fc

 

ODKAZ NA FACEBOOKOVÝ PROFIL HONZY

https://www.facebook.com/fairplayfighter/

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.