Rozšířit si obzory vědění o předmětnou problematiku je jednoznačně záslužné. Pro praktické využití je přímo nevyhnutelné jít i do patřičné hloubky. Ale přiznejme si, nakolik se to kvůli jedné ochranné známce za pár tisícovek vyplatí?

busy

„Výsledek je přece stejný a navíc ušetřím pár tisícovek“ občas slýchávám stejně jako „nic na tom není, to zvládnu sám…“. Pro někoho je důležitější finanční úspora za každou cenu, pro někoho přínos do budoucna. Někdo si svého času váží, pro jiného nehraje žádnou roli den sem, měsíc tam. Je to o úhlu pohledu.

Vy rozumíte svému oboru, specialista na ochranné známky tomu svému. Dříve si podnikatelé také běžně zvládali dělat účetnictví sami, dnes je to ale spíše projevem zoufalství.

Správní poplatek za ochrannou známku v základním rozsahu (3 třídy výrobků a služeb) pro ČR je 5 000 Kč, pro EU (za 3 třídy) 1 050 €. Při těchto částkách je každá chyba drahá.

Ať se spolehnete jen na sebe, nebo na vybraného specialistu, můžete využít projekt na podporu z programu INOVACE – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví, ve kterém získáte zpět polovinu uznatelných nákladů.

Semináře k průmyslovým právům

Štěstí přeje připraveným, proto všem, kteří chtějí získat ještě více informací k dané problematice, nebo se rozhodli pro přihlášení známky svépomocí, doporučuji absolvovat semináře pořádané Úřadem průmyslového vlastnictví v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem.

Semináře jsou bezplatné, se zaměřením na jednotlivá průmyslová práva, určené pro podnikatele, studenty i širší veřejnost. Účastníci se na nich seznámí s novinkami v legislativě, s názornými ukázkami dle zaměření semináře a dokonce si mohou i sami prakticky vyzkoušet vše potřebné pod odborným dohledem.

Patentová kancelář

Vám, kteří efektivně šetříte svůj čas a hledáte nejvhodnějšího profesionála splňujícího vaše požadavky, doporučuji do vyhledávače zadat vhodný klíčový výraz, např. „patentová kancelář“ a jistě naleznete požadovaného specialistu. Nebo jednoduše zvolte nás, ať máte s čím srovnávat. Abychom vám usnadnili vyhledávání, jsme takřka ve všech velkých vyhledávačích první bezplatný odkaz po těch, kteří si za to musí platit.

Dotace

Ať se spolehnete jen na sebe, nebo na vybraného specialistu, můžete využít projekt na podporu z programu INOVACE – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví, ve kterém získáte zpět polovinu uznatelných nákladů.

Možností je spousta a kdo chce, najde nejlepší řešení. Závěrečné rozhodnutí je jen na vás ;-) 

Patentová kancelář
Autor: Patentová kancelářWebsite: http://www.patentovakancelar.cz/
O autorovi
„Zachráníme vám TO, co každého vašeho potenciálního klienta zaujme na první pohled. Když TO nemáte, v podstatě nejste. Bez TOHO si vás všimne málokdo a už téměř nikdo si vás v záplavě ostatních nezapamatuje. Nemá si CO pamatovat a příště vás zase přehlédne. Bez TOHO o vás ani vyhledávač nezavadí. Kdo TO má, má úžasný a doslova hmatatelný náskok před konkurencí. Čím více TÍM zaujmete, tím více k vám proudí peníze. Čím více peněz, tím je TO silnější magnet na ještě větší peníze. Už je vám jasné, CO myslím? Ano, je to vaše OBCHODNÍ ZNAČKA! Vaše letenka do světa úspěchu. Cestujte po něm první třídou s námi. Vaše patentovakancelar.cz"