V okamžiku podání přihlášky a uvedení přihlašované známky v úředních databázích upozorňuji na nekalé praktiky některých společností, které obvykle během jednoho až dvou týdnů všechny přihlašovatele bez zastupování patentovou kanceláří osloví s nabídkou zveřejnění, registrace, či evidence v jejich vlastních databázích vedených na internetu.

woman

Jedná se o soukromé tuzemské i zahraniční subjekty a budou po vás požadovat různě vysoké poplatky za své „služby“. Takovéto služby nikterak nesouvisí se zápisným řízením a příslušnými úředními rejstříky a databázemi (známkovými i rejstříky průmyslových vzorů) vedenými jednotlivými zápisnými úřady ani s právní ochranou poskytovanou podle příslušných právních předpisů.

Nebezpečí záměny s úředními dokumenty

Podvodné jednání takových společností spočívá v napodobování úředních hlaviček oficiálních dokumentů tak, aby to u nezkušených přihlašovatelů vzbudilo dojem výzvy k řádné platbě správních poplatků. Žádný úřad přitom nikdy žádné takové výzvy ani faktury nezasílá.

Pokud obdržíte nějakou takovou fakturu/výzvu, doporučujeme vám ji ignorovat, vůbec na takovou „nabídku“ nereagovat a rozhodně jim nic neplatit! Zavázalo by vás to k pravidelným platbám, jejichž vypovězení je mnohdy vcelku problematické. Z vašich chyb a nepozornosti pak podobné firmy žijí! Pro jistotu se můžete obrátit na některého ze specialistů a ten vám takovou nabídku rychle posoudí.

Proto si dávejte pozor a mějte stále na paměti, že jediná platba, která na vás po úhradě skutečných správních poplatků jakoby čeká, je případné prodloužení platnosti vašich známek. Na to je ale téměř 10 let od podání přihlášky čas. 

Patentová kancelář
Autor: Patentová kancelářWebsite: http://www.patentovakancelar.cz/
O autorovi
„Zachráníme vám TO, co každého vašeho potenciálního klienta zaujme na první pohled. Když TO nemáte, v podstatě nejste. Bez TOHO si vás všimne málokdo a už téměř nikdo si vás v záplavě ostatních nezapamatuje. Nemá si CO pamatovat a příště vás zase přehlédne. Bez TOHO o vás ani vyhledávač nezavadí. Kdo TO má, má úžasný a doslova hmatatelný náskok před konkurencí. Čím více TÍM zaujmete, tím více k vám proudí peníze. Čím více peněz, tím je TO silnější magnet na ještě větší peníze. Už je vám jasné, CO myslím? Ano, je to vaše OBCHODNÍ ZNAČKA! Vaše letenka do světa úspěchu. Cestujte po něm první třídou s námi. Vaše patentovakancelar.cz"