Neustále hledám způsoby, jak efektivně zhodnotit peníze. Banky dávají žalostné úroky, vždyť 0,6-1% nepokryje ani roční inflaci, různé pochybné MLM projekty nepodporuji a osobně si myslím, že to není cesta. Nějakou dobu jsem se zabýval i tradingem na burze, ale dospěl jsem k závěru, že to není pro mě, alespoň ne teď. Trading pohlcuje mnoho volného času a člověk musí být jaksi obrněn a co nejvíce se odosobnit od svých pocitů.

wallet 2292428 1280

Poohlédl jsem se tedy do světa půjček. Přesněji do investování do půjček pro lidi, firmy, které potřebují peníze a nechtějí je od banky. Začal jsem si hledat informace o nejrůznějších poskytovatelích a přirozeně jsem jako první narazil na Zonky. Rovnou řeknu, že u nich investor nejsem, ale začal jsem díky nim o investování uvažovat. Zonky není špatné pro tuzemského investora a průměrný úrok u nich je cca okolo 3%. Což už v porovnání s bankou je poměrně slušné. Hledal jsem ale dál. Chtěl jsem službu, kde budu mít finance pod kontrolou a nemít je přitom zablokované a čekat až vyprší nějaká smlouva. Chtěl jsem svobodně posílat tolik kolik si mohu zrovna dovolit a kdykoliv chci. A přesně takovou službu jsem našel.

Mintos P2P 728x90 Czech

Platforma se jmenuje Mintos. Jde o lotyškou společnost, portál je však kompletně v češtině a peníze se dají posílat na český účet u české spořitelny. To byla pro mě dvě pozitiva, která v začátku kladně ovlivnila můj výběr. Průměrný roční výnos leží pak někde mezi 11-14%, což je více než dost. Co je ale naprosto dokonalé a je to jedno z mých kritérií, že se u Mintosu dá investovat do zajištěných půjček se zpětným výkupem. Zjednodušeně, pokud nastane situace, že dlužník přestane splácet po 60ti dnech dostanete zpět svou investovanou částku včetně úroku.

Co tedy Mintos vlastně je a jak funguje? Mintos vytváří trh půjček, které uzavírají finanční společnosti ve více než 20 zemích. Tyto společnosti si z půjčky ponechají určité procento, řekněme 5% a zbylých 95% poskytnou investorům na Mintosu k investicím. Jak jsem zmínil Mintos má účet u České spořitelny, na který můžete poslat peněz kolik chcete, kdykoliv chcete. Minimální investice startují na 10 euro. Peníze si můžete směnit přímo v platformě za kurz, který průměrován z Google, Reuters atd. Z mých zkušeností nejlepší varianta, pokud nemáte přímo eurový účet.

Proč Eura? Půjček v CZK je na Mintosu málo a pokud chcete své investice rozložit, je převod na eura nutnost. Rázem máte 100tis možností a to doslova.

Mintos je tu od roku 2015, začínal jako start-up a v roce 2018 se dostal do zisku, což je u start-upu poměrně brzy. Navíc se stal lídrem v oboru peer to peer půjček. Poskytuje transparentní informace, včetně výročních zpráv.

Krátké suma-sumárum

U Mintosu investuji nyní 4 měsíce.

Odkládám 1tis měsíčně

Mám 18 investic

I takhle malý kapitál vygeneroval již 4,5 Eura zisk.

V dalším díle se podíváme na Mintos detailněji. Vy z vás, kteří chcete Mintos vyzkoušet hned a chcete mi zároveň poděkovat za tento článek klikněte zde a dostanete 1% navíc na 90 dní a já také. Na svůj popud jsem se stal členem partnerského programu Mintos, protože jejich službě upřímně věřím. Rozhodně nebudete první. Mintos jsem doporučil již řadě mých kamarádů a všichni do jednoho jsou zatím spokojeni. Vy z vás, kteří se chcete dozvědět více a nechcete čekat na další článek mi napište buď mail nebo zprávu na facebooku.

Mintos P2P 728x90 Czech

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.