V minulém díle (odkaz zde) jsem vám představil investiční P2P tržiště Mintos. Jsem velmi rád, že článek měl ohlas a speciálně děkuji těm, kteří se zaregistrovali přes můj partnerský odkaz a nadělili tak sobě i mně 1% na 90 dnů navíc.

Mintos P2P 728x90 Czech

Dnes nahlédneme dovnitř systému a ukáži vám jak vložit peníze na váš investiční účet a následně je převést na Eura a jak svůj účet připravit na výběr peněz zpět. Zdůrazňuji, že kolik a kdy peníze pošlete, je čistě na vás. Já jsem např. začal s 1 tis měsíčně, protože jsem o platformě Mintos tak jako vy teď jen četl a tato částka mi přišla jako vhodná k testování. Po tom, co jsem si vše ověřil a vyzkoušel na vlastní pěst a ujistil se, že vše funguje tak jak má a ze strany Mintosu vše šlape, jsem začal investovat pravidelněji.

Po tom, co se zaregistrujete, doporučuji upravit si oznámení tak, aby vám chodilo denní shrnutí na vaši emailovou adresu. Nemusíte se tak každý den přihlašovat do systému (ikdyž to ze začátku asi dělat budete, už pro ten pocit nadšení).

IMG 0101

IMG 0102

Pro vklad peněz klikněte na záložku Vklad / Výběr / FX.

Následně si můžete vybrat, v jaké měně chcete peníze vložit. Jelikož nevlastním eurový účet volím záložku CZK a bankovní převod do České spořitelny. Jako variabilní číslo uveďte to, které je v řádku Platební údaje bez textu – Investor. Číslo účtu a banky je doufám jasné :-).

Mintos nabízí také mnoho online řešení pro převod, tak pokud jste majitelem některého z nich, můžete je vesele použít.

IMG 0103

IMG 0104

Ti z vás, kteří vlastníte eurový účet je postup stejný, jen neklikáte na záložku CZK, ale EUR.

IMG 0105

Jako další krok doporučuji hned ověřit účet, na který vám v případě výběru budou zaslány peníze. Budete to mít hned z krku a nezapomenete na to. Klikněte tedy na záložku Výběr a nahrajte ověřovací dokumenty, což jsou fotky vašeho občanského průkazu zepředu a zezadu. Mintos je do několika dnů ověří a je hotovo.

IMG 0106

IMG 

Jakmile peníze doputují na váš investiční účet a pokud jste posílali CZK, přijde vám informační email a peníze uvidíte v horní části stránky. Tato položka ukazuje volné nezainvestované peníze.

IMG2

 

Je dobré peníze převést na Eura. Nikdo vás k tomu nenutí, ale půjček v CZK je na Mintosu málo. Zaručeně nejvíce je jich tam právě v EUR. Klikněte tedy na záložku Směnárna a zde stačí zadat kolik chcete prodat CZK a ukáže se vám kolik za to koupíte EUR. Mintos si za tento krok účtuje velmi malý poplatek, který je uveden ještě před uskutečněním přepočtu. Z mé zkušenosti je díky férovému kurzu směna i s poplatkem stále výhodnější, než kdybyste si peníze nejdříve ve své bance směnili peníze na EUR a poslali.

IMG 0108

Pokud se vám článek líbil, chcete investování na Mintosu zkusit a zároveň mi chcete poděkovat, pak klikněte zde a oba dostaneme navíc 1% zhodnocení na 90 dnů navíc!

Pokud máte nějaký dotaz, pak stačí napsat zprávu na facebooku, komentář či email, rád se s vámi podělím o mé zkušenosti.

Pár doporučení

 

Ve svém bankovnictví si vytvořte šablonu pro převod, nemusíte tak pokaždé vyplňovat ty samé údaje.

 

Pokud chcete investovat pravidelně (např. každý měsíc po výplatě), nastavte si trvalý příkaz a jediné, co budete řešit je směna peněz v Mintosu.

 

Stručně shrnuto

 

Vložte peníze na investiční účet jednou z metod, která vám nejvíce vyhovuje

 

Ověřte si vás bankovní účet pro výběr peněz

 

Směňte si CZK na EUR

Mintos P2P 728x90 Czech

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.