V předchozích dílech jsem vám představil tržiště s půjčkami Mintos, vysvětlil jeho výhody a dal instrukce jak jednoduše začít a poslat si peníze na investorský účet.

Dnes vám představím, jak jednoduše jak nakoupit první půjčky pomocí nástroje autoinvest. Je to opravdu jednoduché a spadnou z vás všechny předsudky o tom, že něčemu nerozumíte, či že investování je složité.

Mintos P2P 728x90 Czech

Po tom co dorazí peníze na vás investorský účet, máte dvě možnosti. Buď si vyberete půjčky, do kterých chcete investovat vaše peníze, ručně nebo to necháte na automatu, kterému nastavíte předem vaše požadavky.

Pro první variantu klikněte na Seznamy půjček, nastavte si kritéria, klikněte na Investovat, zadejte kolik a je to. Tuto volbu doporučuji používat, pokud již máte pár půjček zainvestovaných a chcete si opravdu detailně vybrat nějakou, která pro vás bude z nějakého hlediska výhodná. Teď přejdeme k té jednodušší variantě.

 1

Autoinvest, je skutečně jednoduchý nástroj, který výběr učiní za vás a sám automaticky bude proinvestovávat peníze znovu a znovu, dokud mu neřeknete dost. Jak na něj? Klikněte na Auto Invest a následně na Vytvořte si nové portfolio nástroje Auto Invest. Tady máte několik možností, buď využijete některou z již navržených strategií nebo si zvolíte vlastní.

2 

Co používám já? Vlastní strategii. Mám tak nastavení více pod kontrolou. Pro vlastní strategii klikněte na Vlastní strategie a vyberte měnu. V našem a většině případů EUR.

3

4

V mém nastavení nechávám všechny poskytovatele, ale odebírám země z mého pohledu s rizikovou skupinou klientů jako je např. Zambie, Keňa atd a zároveň nastavuji, aby všechny půjčky učiněné robotem měly garanci zpětného odkupu. Tzn. když klient nesplácí déle jak 60 dní pak vám společnost peníze vrátí a o žádné nepřijdete.

5

6

Dále si vyberte úrok, obecně platí, že čím větší úrok, tím i větší riziko, že klient splácet nebude. Já nastavuji něco mezi 10-13%.

Vyberte délku půjčky. V mém případě vybírám 24 měs. Na grafu ale sami uvidíte, kolik vámi zvolené rozmezí úroku nabízí půjček a jak dlouhých.

7

Vyberte název portfolia např. 10-13%, 24 měs.

Vyberte velikost portfolia. Zde mám nastaveno 5000 EUR, tato částka určuje, jak dlouho bude pravidlo aktivní a samo bude opakovat investice. Uvedu příklad. Na účtu máte 50 EUR a to je méně než 5000 a tak pravidlo všech 50 EUR použije na investice. Každý měsíc se vám část peněz vrátí, tak jak klienti platí své půjčky a pokud hodnota těchto splátek dosáhne min 10 EUR, provede opět auto invest. Tzn. peníze se vám točí pořád dokola, i ty vámi vydělané. Každý měsíc se vám tak portofolio může rozrůstat, aniž byste do Mintosu poslali další peníze. A to celé se bude dít, dokud nebudete mít na účtu oněch určených 5000 EUR.

Mintos P2P 728x90 Czech

Částku k investici určuji podle procent tzn. dávám 10-13 EUR na jednu investici. Je totiž dobré z hlediska rizika neinvestovat vše do jedné půjčky a raději vše rozdělit do více půjček pokud by se něco pokazilo. S buybackem sice máte zajištěno, že o peníze nepřijdete, ale jsou pak zbytečně blokovány.

Všechny ostatní položky nechávám na ANO, zvláště tu poslední. Diverzifikujte napříč poskytovateli půjček, tím zajistíte, že nebudete mít všechny své peníze u jednoho poskytovatele. Opět máte buyback, ale to neznamená, že nekrachne poskytovatel.

Pak už stačí jen Souhlasit s podmínkami a pravidlo uložit a aktivovat. Peníze budou po chvíli podle nastaveného pravidla investovány a vy už čekáte jen na utržené výdělky.

8

Ve zkratce vás dělí od skvělého zhodnocení peněz jen pár kroků popsaných v tomto a v minulých dílech.

Založit účet, poslat peníze (kolik chcete, kdy chcete, na účet u ČS, který Mintos má), směnit na EURa, nastavit auto invest a je to.

Krátké suma-sumárum

 

U Mintosu investuji nyní 5 měsíců.

 

Odkládám 1tis měsíčně

 

Mám 18 investic

 

Za celou dobu investování se několikrát stalo, že byla půjčka po splatnosti 1-15 dní. Vždy byla ale doplacena, či odkoupena zpět včetně úroku ještě dříve než za oněch 60 dní stanovených v garanci Buyback. O žádné peníze jsem dosud nepřišel a Mintos plní své závazky na jedničku.

 

I takhle malý kapitál vygeneroval již přes 5 Euro zisk.

Vy z vás, kteří chcete Mintos vyzkoušet hned a chcete mi zároveň poděkovat za tento článek klikněte zde a dostanete 1% navíc na 90 dní a já také. Na svůj popud jsem se stal členem partnerského programu Mintos, protože jejich službě upřímně věřím. Rozhodně nebudete první. Mintos jsem doporučil již řadě mých kamarádů a všichni do jednoho jsou zatím spokojeni. Vy z vás, kteří se chcete dozvědět více a nechcete čekat na další článek mi napište buď mail nebo zprávu na facebooku.

Mintos P2P 728x90 Czech

 

Bc. Petr Šafránek
Autor: Bc. Petr Šafránek
O autorovi
Jsem optimista s pozitivním přístupem k životu. Věřím, že každý může dosáhnout svého cíle, ale nejdříve musí nějaký mít. Rád otevírám lidem oči a navádím je na nové cesty. Jsem zakladatel projektu Jak se stát milionářem, který pomáhá lidem ke štěstí, ať je jeho forma jakákoliv.