Po třech a půl letech provozu, v Lotyšsku založený fintech startup Mintos pokořil milník profinancovaných půjček v celkové hodnotě 1 miliardy EUR pomocí tržiště.  Tento rok jsme zažili největší nárůst investic. Investoři investovali více než 500 milionů. Tímto tempem dosáhneme 2 miliard EUR již během roku 2019.

dollars 426023 1280

Od založení společnosti Mintos bylo pomocí online tržiště financováno více než 3,5 milionu půjček z 24 států. To znamená, že stejné množství jedinců nebo malých podniků dostalo příležitost využít půjček od poskytovatelů půjček.

Mintos CEO a spoluzakladatel Martins Sulte: „Financované půjčky v hodnotě jedné miliardy EUR investory pomocí tržiště jsou pro nás významný milník. Ukazuje to potenciál našeho business modelu a budoucího růstu, ale je to teprve začátek. Od okamžiku, kdy jsme založili Mintos, měli jsme globální ambice a neustále pracujeme vůči tomuto cíli, vytvořit udržitelnou globální společnost. Počet investorů a poskytovatelů doslova roste každý den. Každý týden se registruje více než 1 000 nových investorů a každý měsíc je pomocí tržiště investováno více než 100 milionů EUR. Tímto tempem dosáhneme naší druhé miliardy pouze za 10 měsíců.“

Mintos P2P 728x90 Czech

Společnost Mintos je globální online tržiště s půjčkami, drobným investorům poskytuje lehký a transparentní způsob, jak investovat do půjček poskytnutých po celém světě. Každý, pouze s 10 EUR, může začít investovat a vydělávat. Momentálně je tržiště využíváno téměř 76 000 investory ze 70 různých zemí. Ti investovali do půjček od 50 poskytovatelů půjček z 25 různých zemí světa. Dle aktuálních dat AltFI, největší globální internetové stránky s novinkami z nebankovního sektoru alternativního financování, Mintos pokrývá 45 % trhu v kontinentální Evropě.

Investoři do teď vydělali, využíváním Mintos online tržiště, úrok v hodnotě 23 milionů EUR. Investovali do půjček pro jedince a podniky z celého světa. Investoři mohou investovat do půjček pro podniky, zemědělství nebo nemovitosti, ale také krátkodobých a osobních půjček a auto půjček. Průměrný čistý výnos investora, který do teď obdržel, byl téměř 12 %. Průměrně každý investor investoval do půjček 4 500 EUR. Do každé půjčky průměrně 20 – 25 EUR.

Mintos P2P 728x90 Czech

„Náš business model nám umožňuje nabízet investorům mnoho různých půjček k investování na jednom místě. Tímto způsobem si mohou investoři vybudovat dobře diverzifikované portfolio půjček s různými typy půjček poskytnutými v různých státech různým druhům klientů a tedy minimalizovat riziko,“ vysvětluje M. Sulte.

Momentálně se počet investorů využívající Mintos zvyšuje o 10 % z měsíce na měsíc. Nejvíce aktivní investoři jsou ze zemí s dlouhotrvající tradicí spoření a investování – Německa, Spojeného Království, Švýcarska, Španělska, ale také z České republiky, Polska, Estonska, Finska, a dalších evropských zemí. Nicméně jsou zde také investoři z Austrálie, USA, Číny, Singapuru, UAS, Indie, a dalších.

Redakce
Autor: Redakce
O autorovi
Radost, štěstí a peníze nejsou jen pro vyvolené. Jsme online magazín, který Vám pomůže v osobním růstu. Podporujeme každého s chuťí pohnout svým životem.