Spojka, brzda, plyn... To znají všichni řidiči a snad i neřidiči. Aktuální celoroční téma, hlavně teď, když napadl sníh. Ano, řízení. Řidiči verzus chodci, ostatní řidiči, cyklisté, nebo silničáři. Nezdá se, že tohle téma patří k etiketě? K té každodenní určitě ano, cestování v dopravních prostředcích je součástí života nás všech. Proč si ho kazit??

Občas by mne zajímalo, jak by vypadalo chování pár jedinců za volantem, kdyby se stejně chovali třeba na obchodní schůzce. Předjíždění v koloně, myšky, troubení a další. Už je vidím, jak předbíhají ve frontě nebo křičí na muže vedle nich, že zdržuje. Není to zbytečné?

Hold, ne každý má dobrý den anebo se narodil s krví Hamiltona ????. Jsme lidé. Chybující a všichni jsme omylní. Prostě buďme ohledulpní i za volantem.

Jasné, jsem řidič, taky mě občas štvou ti druzí a jejich chování (ve městě spíš každy třetí), ale beru je s nadhledem. K čemu by mi bylo, že svojí reakcí zkazím den ještě více lidem a sobě? Hold, ne každý má dobrý den anebo se narodil s krví Hamiltona ????. Jsme lidé. Chybující a všichni jsme omylní. Prostě buďme ohledulpní i za volantem.

Nespěchejme (stejně to nepomůže), berme ohled na ostatní, nebuďme nervózní a užijme si pohodlí vyhřátých aut s vědomím, že máme to štěstí žít v době, kdy existují a nemusíme chodit všude pěšky.

 

Hrdinství
Autor: HrdinstvíWebsite: http://www.jsemhrdina.cz/
O autorovi
Alča a Peťa Cigánkovi, sourozenci z Brna, kteří se snaží inspirovat ostatní a tím i sebe, abychom našli svoje nejlepší já. Utopie? To si nemyslí. Proto vytvořili projekt Staň se svým vlastním hrdinou. Abyste vy i my mohli být jedineční a spokojení, ničeho nelitovali, chovali se dobře jak k ostatním, tak sami k sobě, svému tělu i mysli. Dělali pro sebe to nejlepší. Co na to říkáte? Půjdete s nimi po krůčcích? Teď ukazují zábavnou formou etiketu.